Peněženky z lepících pásek
Lepicí páska se nejčastěji používá na drobné opravy. Uplatnění najde jak v domácnosti, tak i třeba ve sportu, v módě by ji ale čekal málokdo.
V roce 1998 v americkém Portlandu si mladý vysokoškolák Garett Croft Stenson místo podřadné brigády v rychlém občerstvení rozhodl vydělat na studia výrobou peněženek. Ke spolupráci přiměl i své přátele a pod jménem Ductbills začali z pásky na koberce vyrábět peněženky.
Po dobu pěti let prodávali vlastnoručně vyrobené peněženky všude, kde se dalo. Mezi prvními zákazníky byla rodina, kamarádi a spolužáci. Prodávali na trzích, na ulici, prostě všude, kde to jen trochu šlo, a to tak dlouho, dokud si jich nevšimly první obchody, které jim pomohly v dalším růstu. Za toto hektické období vyrobil Garett Croft Stenson a jeho přátele přes 30 tisíc peněženek z lepicí pásky, což už je dost na to, aby si troufli založit „pořádnou“ firmu. Tak vznikla firma DB Clay.
Na první pohled působí peněženky DB Clay luxusním dojmem, který podtrhuje i jejich vysoká cena (50 – 80 USD). Lepicí pásku vystřídal prvotřídní textil a pouliční prodej nahradily kamenné obchody a přehledný e-shop. Nejedná se však o žádnou „snobárnu“. U DB Clay se platí výhradně za originální nápady, kvalitní zpracování a výtvarně zdařilé potisky. Při výběru materiálu se dbá na to, aby při výrobě byla co nejméně zatěžována příroda.
Na webových stránkách je v součastné době v prodeji již třetí kolekce luxusních peněženek DB Clay. Předchozí kolekce jsou již vyprodané a při prohlížení archivu se není čemu divit. Mezi motivy převažují městská panoramata, příroda nebo obyčejné věci, které umístěním na peněženku získaly úplně jiný rozměr.