SALON.cz

Peněženka z pásů

Pokud starý materiál či odpad zrecyklujete a navíc mu dáte nové a účelné využití, dosáhli jste vrcholu. Chcete radu, co se starými bezpečnostními pásy z auta?

V angličtině mají pro recyklaci, při které vzniká výrobek s lepší kvalitou a vyšší hodnotou pro životní prostředí, krásné slovo. Upcycling.  Jasně z něj vyplývá, že nový výrobek je ještě jakýmsi upgradem toho původního. A právě touto metodou zpracovává australská firma Interrobang staré bezpečnostní pásy z automobilů. Když už nemohou posloužit pro záchranu vašich životů, poslouží vám jinak.

Jedním ze zajímavých výrobků je třeba pánská peněženka. Má všechno, co klasická peněženka. Najdete v ní osm přihrádek na kreditní karty, dostatečný prostor pro papírové bankovky všech rozměrů i sloty na poznámky či účtenky. Její zavírání je řešeno pružným páskem, podobným jaký využívají například světoznámé deníky Moleskin. Navíc materiál, ze kterého se vyrábí automobilové pásy, hodně vydrží.  Je tedy zajímavou alternativou kožených peněženek. Hlavně pro vegetariány.

Interrobang Interrobang

Mohlo by vás zajímat: