SALON.cz

Vánoční módní trh LEMARKET

Letošní módní tržiště LEMARKET našlo své působení v prostoru Máj 4. patro, který se nachází, jak už sám název napovídá, v posledním patře pražského ochodního domu Máj.

Tato jedna z nejvýznamnějších staveb české architektury byla postavena v 70. letech 20. století na základě návrhu libereckého ateliéru Sial (zkratka ze slov Sdružení inženýrů a architektů v Liberci), který tvořili architekti John Eisler, Miroslav Masák a Martin Rajniš. V roce 2006 byl obchodní dům prohlášen za kulturní památku a na rok 2022 je naplánovaná jeho rozsáhlá rekonstrukce. Než se tak ale stane, je v dočasně uvolněném 4. patře k dispozici jedinečný prostor pro pořádání společenských akcí s užitnou plochu skoro 2 500 m2 a největší veřejně přístupnou terasou v centru Prahy (1 000 m2), na níž je umístěn i základní kámen obchodního domu Máj.

A právě v tomto zajímavém prostoru si budete moct nadcházející dva adventní víkendy, tzn. 12.-13. a 19.-20. prosince 2020, prohlédnout výběr lokálních prodejců. Chybět nebudou výrobky od šperkařů a módních značek až po kosmetiku, doplňky do bytu nebo dětského zboží. Mezi letošními novinkami je například zastoupení značky Une Bonne Histoire s originálními mikinami, značka VINNÁ se šperkami ze dřeva vinné révy, ilustrované drobnosti Gigil nebo keramika Koller.

Situace je letos mimořádná opravdu pro všechny, obzvláště malé značky však doslova bojují o přežití. Proto neustále hledáme způsoby, jak jim pomoci,” říká zakladatelka LEMARKETU Elena Janota. „Rozhodli jsme se proto založit letos i e-shop, po kterém byla poptávka ze strany prodejců i návštěvníků již delší dobu. E-shop má v zásadě dvě funkce – funguje jako podpora prodeje, ale také jako pojistka pro případ, že by nakonec musel být LEMARKET na poslední chvíli zrušen,” doplňuje Janota.

Vstup je na LEMARKET zdarma. A koho by přeci jen odradila osobní návštěva, může si zboží nakoupit z domova v online verzi na stránkách www.lemarket.cz/eshop.

návštěvníci LEMARKETu návštěvníci LEMARKETu návštěvníci LEMARKETu návštěvníci LEMARKETu návštěvníci LEMARKETu návštěvníci LEMARKETu návštěvníci LEMARKETu

Mohlo by vás zajímat: