SALON.cz

Vánoční módní trh LEMARKET

Letošní módní tržiště LEMARKET našlo své působení v prostoru Máj 4. patro, který se nachází, jak už sám název napovídá, v posledním patře pražského ochodního domu Máj.

Tato jedna z nejvýznamnějších staveb české architektury byla postavena v 70. letech 20. století na základě návrhu libereckého ateliéru Sial (zkratka ze slov Sdružení inženýrů a architektů v Liberci), který tvořili architekti John Eisler, Miroslav Masák a Martin Rajniš. V roce 2006 byl obchodní dům prohlášen za kulturní památku a na rok 2022 je naplánovaná jeho rozsáhlá rekonstrukce. Než se tak ale stane, je v dočasně uvolněném 4. patře k dispozici jedinečný prostor pro pořádání společenských akcí s užitnou plochu skoro 2 500 m2 a největší veřejně přístupnou terasou v centru Prahy (1 000 m2), na níž je umístěn i základní kámen obchodního domu Máj.

A právě v tomto zajímavém prostoru si budete moct nadcházející dva adventní víkendy, tzn. 12.-13. a 19.-20. prosince 2020, prohlédnout výběr lokálních prodejců. Chybět nebudou výrobky od šperkařů a módních značek až po kosmetiku, doplňky do bytu nebo dětského zboží. Mezi letošními novinkami je například zastoupení značky Une Bonne Histoire s originálními mikinami, značka VINNÁ se šperkami ze dřeva vinné révy, ilustrované drobnosti Gigil nebo keramika Koller.

Situace je letos mimořádná opravdu pro všechny, obzvláště malé značky však doslova bojují o přežití. Proto neustále hledáme způsoby, jak jim pomoci,” říká zakladatelka LEMARKETU Elena Janota. „Rozhodli jsme se proto založit letos i e-shop, po kterém byla poptávka ze strany prodejců i návštěvníků již delší dobu. E-shop má v zásadě dvě funkce – funguje jako podpora prodeje, ale také jako pojistka pro případ, že by nakonec musel být LEMARKET na poslední chvíli zrušen,” doplňuje Janota.

návštěvníci LEMARKETu návštěvníci LEMARKETu návštěvníci LEMARKETu návštěvníci LEMARKETu návštěvníci LEMARKETu návštěvníci LEMARKETu návštěvníci LEMARKETu

Mohlo by vás zajímat: