SALON.cz

Designérka Anna Marešová získala prestižní ocenění

Česká designérka Anna Marešová, známá především díky své značce intimních pomůcek pro ženy Whoop.de.doo, získala další mezinárodní ocenění. Porota prestižní německé soutěže German Design Award jí udělila ocenění Gold (1. místo) za návrh a realizaci tramvaji T3 Coupé, kterou Anna navrhla spolu se svým týmem pro Dopravní podnik města Prahy.

German Design Award patří mezi nejznámější designová ocenění a uděluje se za komplexní a inovativní designový počin, který je zásadním obohacením tohoto odvětví. Pro tramvaj T3 Coupé je to po loňské ceně Red Dot Design Award už druhé významné mezinárodní ocenění.

„Před dvěma lety jsme představili veřejnosti tramvaj T3 Coupé. Moc mě těší, že se tramvaj stala neodmyslitelnou součástí Prahy a zájem o projížďku má stále více jejich fanoušků. A tak mám samozřejmě velkou radost i z tohoto prestižního ocenění, které je velkým zadostiučiněním celému týmu,“ přiznává designérka.

Tramvaj T3 Coupé navazuje na tradici legendárních tramvají Tatra T3 designéra Františka Kardause (1908-1986).  Respektuje její autentický vzhled, ale zároveň ji zasazuje do nového kontextu.

Více o Anně Marešové najdete na stránkách její značky Whoop.de.doo.

vzhled tramvaje T3 Coupé interiér tramvaje T3 Coupé vzhled tramvaje T3 Coupé

Mohlo by vás zajímat: