SALON.cz

džíny Levi's, kolekce Water-Less

Džíny, které šetří přírodu

Každý den trpí nedostatkem pitné vody přibližně miliarda lidí. Ale každý z nás, v průmyslově rozvinutých zemích, spotřebovává denně v průměru 320 litrů.

Abychom si tento životně důležitý problém připomínali, vyhlásila OSN v roce 1993 22. březen jako Světový den vody, a tak se snaží každý rok upozorňovat na nedostatek pitné vody a prosazovat udržitelné hospodaření s vodními zdroji.

Značka Levi’s se k tomuto problému připojuje svojí kolekcí džínů Water<Less, které jsou stylové a přitom vyrobené s minimální spotřebou vody. Na povrchovou úpravu běžných džínů se spotřebuje 42 litrů vody, ale u džínů Levi’s Water<Less se sníží množství vody až o 96 %. Levi’s vyrobil pro kolekci Jaro/Léto 2012 více než 13 miliónů těchto džínů, a ušetřil tak více než 172 miliónů litrů vody.

Nedávný průzkum Levi Strauss & Co. ukázal, že během životního cyklu jedněch džínů se nejvíce vody spotřebuje na vypěstování bavlny a hned poté na praní. Proto se společnost zaměřila jak na podporu udržitelného pěstování bavlny a monitoring spotřeby vody svých dodavatelů, tak přímo na své zákazníky. Na štítky k produktům přidala instrukce, jak snižovat dopady péče o oblečení na životní prostředí (méně časté praní, praní při nižší teplotě, nevyužívání sušiček, nepotřebné oblečení darovat).

Značka Levi’s vloni vstoupila do partnerství s organizací Water.org a u příležitosti Světového dne vody již podruhé společně na sociálních sítích připravily interaktivní iniciativu GO WATER<LESS vyzývající k šetření vody.

Na stránkách  se dozvíte více o celosvětové potřebě nezávadné vody a malých krocích, které můžete každý den dělat pro to, abyste jí spotřebovávali méně a darovali více. Každý završený krok „odemyká“ WaterCredits a podporuje práci Water.org při zajišťování pro život nezbytné nezávadné vody na celém světě. Dovedete si představit, jaké to je žít bez vody? Doufáme, že se také připojíte!

172 miliónů litrů vody, které doposud produkty Levi’s Water<Less ušetřily, představuje 726 600 812 sklenic pitné vody, tedy dostatečné množství pitné vody pro 157 tisíc lidí na dobu jednoho roku.

Technologie Levi’s Water<Less snížila spotřebu vody při povrchové úpravě džínů díky:

• snížení počtu cyklů praní zkombinováním několika mokrých procesů do jediného

• začlenění ozónu do praní produktů,

•odstranění vody z procesu stone wash

Water.org je nezisková organizace, jejíž zakladatelé již více než 20 let pomáhají stovkám komunit v Africe, jižní Asii a střední Americe a zajišťují jim přístup k nezávadné vodě a hygienickým zařízením. Založili ji Matt Damon a Gary White. V roce 2003 Water.org. založila WaterCredit, umožňující jednotlivcům přístup k půjčkám na přípojky vody a sanitární zařízení, které může využít pět až desetkrát více lidí než tradiční půjčky na 10 let.

Více info na: www.levi.com/waterless

džíny Levi's, kolekce Water-Less džíny Levi's, kolekce Water-Less

Mohlo by vás zajímat: