SALON.cz

Nevázanka

Kravata je znak úspěchu a společenského postavení, ale také symbol upjatosti a konvencí. Některé situace kravatu vyžadují, přesto není důvod nechat se svázat stereotypy.

Americká oděvní a kostýmní návrhářka Bethany Shorb, která se kromě módy věnuje i hudbě, fotografii a sochařině, se specializuje na výrobu nekonvenčních kravat a šátků, zároveň zachovává luxusní charakter těchto módních doplňků. V roce 1995 pro tento účel založila oděvní značku Cyberoptix.

Každá kravata této módní značky je díky výrobním postupům originál. Kravaty jsou ručně šité i potištěné, jsou vyráběny z tkaného hedvábí, které se ručně třídí i barví. Pokud si nevyberete z nabízených barev, je možno si objednat barvu dle vašeho přání. V nabídce jsou i kravaty z umělých vláken.

Originální jsou i samotné potisky, kdy máte na výběr hned z několika motivů. Některé vycházejí z dobových rytin, v dalších lze nalézt odkazy na hudební žánry (syntetizátor) nebo literaturu (Havran od E.A. Poea). Dále jsou v  nabídce potisky zvířat a rostlin, ale také protiválečné motivy (bombardéry shazující srdíčka). Hedvábné kravaty pořídíte za čtyřicet a kravaty z polyesteru za třicet dolarů (cca od 600,- do 800,- Kč).

U dražších variant jsou na kravatu našívány látkové záplaty, na které se aplikují červenobílé potisky. Pomocí gumových raznic s jemnou texturou je na látku ručně nanášena barva, což má za následek nepravidelný potisk, který zaručí, že každý kus je originál. Barva používaná k potiskům není vodou ředitelná a je odolná proti otěru. Na kravaty jsou dále našívány dobové vojenské výložky nebo záplaty různých tvarů. Některé modely jsou dodatečně vybělovány pro dosažení zašlého stylu. Takto upravené originální kravaty jsou k dostání za jednotnou cenu padesáti dolarů.

Pokud si u Cyberoptix TieLab objednáte některou z nabízených kravat, bude vám zaslána  poštou v bublinkové obálce, což se příznivě promítne na ceně (150,- Kč) i době dodání (4-7 dní).

Více info na: www.cyberoptix.com

www.cyberoptix.com www.cyberoptix.com www.cyberoptix.com www.cyberoptix.com

Mohlo by vás zajímat: