SALON.cz

Fashion Conscience

Zelený e-shop Fashion Conscience

Zastavte se před zrcadlem. Zkontrolujte, zda vás oblečení těší, nenudí, dává vám chuť do nového dne a jestli je vaše módní svědomí čisté.

Každý den je ten správný k zamyšlení. Už když se ráno oblékáte do svého oblíbeného outfitu, můžete si položit řadu otázek. Kdo vyrobil moje šaty? Udělala mu jejich tvorba stejnou radost, jako dělá mě, když mi sluší? Měl ten člověk čas na oběd? Netrpěla pro moje tričko žádná zvířata? Kolik asi škodlivin se při výrobním procesu uvolnilo do přírody, ve které žiju i já? Cítím se v tom novém svetru dobře? Opravdu potřebuju tu pravou kožešinu na kapuci?

Že na to nemáte čas? Vždyť je to chvilka. Důležité je být informován a chtít. Horší ovšem je, když narazíte na problém nedostupnosti požadovaného zboží. Když učiníte správné rozhodnutí, ale nemáte možnost volby. A právě od toho je tu britský e-shop Fashion Consience. Oni mají správný přístup a my vám je doporučujeme.

Společnost vznikla v roce 2007 a na jejich webu najdete oděvy, které odpovídají nejrůznějším tak zvaným „zeleným principům“. Ať už je to spravedlivý obchod (fair trade), udržitelné zdroje, netoxické či organické látky, recyklované výrobky, aktivní snižování emisí oxidu uhličitého, podpora domácích výrobců nebo projekty na ochranu zvířat, v tomto obchodě má místo každý, kdo se snaží bojovat s nešvary módního průmyslu a hledat alternativní cesty, přijatelnější pro okolní přírodu a život v ní.

A tak zde pod jednou střechou najdete řadu módních návrhářů a tvůrců z Británie, USA, Kanady, Dánska, Švédska či Brazílie, kteří vyrábí modely nejen na základě eticko-ekologických principů, ale zároveň i stylově, vkusně a nápaditě, a nestaví vás proto před rozhodnutí, jestli se chcete oblékat ohleduplně, nebo pěkně. Tvůrcům se tak podařilo vytvořit ojedinělé místo, kde naleznete to nejlepší z eko-módy pěkně pohromadě a dostupné všem, ať už se zrovna nacházíte kdekoliv.

červené šaty People Tree s černými cákanci (£ 44.00) černé krajkované šaty Nomad ve stylu vintage (£ 96) šedé brokátové šaty Dialog (£ 50.00) vínové šaty People Tree z organické bavlny (£ 65.00)

Mohlo by vás zajímat: