SALON.cz

Henry Vibskov

Všichni Vibskovovi keltští muži

Pochodující válečníci v sukních s ruksaky na zádech a podivně mimozemskými koupacími čepicemi. To je zimní Henrik Vibskov!

Kreativita dánského oděvního tvůrce Henrika Vibskova nezná hranic. S každou novou kolekcí vytváří nejen ucelenou prezentaci své aktuální módní představy pro dané období, ale kompletně nový svět, který funguje podle vlastních specifik a pravidel.

Už kontroverzní a diskutovaná přehlídka Big Fat Wet Shiny Boobies (Velké tučné mokře zářivé kozičky), která představila jednotlivé modely obklopené množstvím umělých plastických ženských ňader, jasně ukázala, že Vibskov není tradiční návrhář v takovém smyslu slova, v jakém tuto profesi běžně chápeme. A po té, co se při prezentaci kolekce The Land of the Black Carrots (Země černých mrkví) změnilo přehlídkové molo v obrovské žluté pole plné černé kořenové zeleniny, měli všichni jasno, s kým mají co do činění.

Henrik Vibskov vystudoval módu na prestižní anglické umělecko-designové akademii Central St. Martin’s College v Londýně a pochlubit se může již čtrnácti výtvarně velmi zdařilými a rozmanitými kolekcemi, které ukazují jeho fantastickou představivost a jsou s nadšením přijímány po celém světě. Ve svém volném čase se kromě módy věnuje umění a hudbě a hraje na bicí v uměleckém projektu Trentemøller. Jeho modely nosí například M.I.A., Björk, či členové kapel The Arctic Monkeys, Sigur Ros, Franz Ferdinand nebo Chicks on Speed.

Nejnovější pánská kolekce pro podzim a zimu 2010/11 nazvaná Slippery Spiral Situation oblékla nejdrsnější skandinávské vousáče do sukní a kiltů, ale jinak jim ponechala typické artefakty vysokohorských turistů – podkolenky, pohorky a velké ruksaky. To vše ve spojení s nepatřičně vypadajícími koupacími čepicemi na hlavách vytváří další z Vibskovových vesmírů, jejichž vnitřní souvztažnosti fungují na základě jiných pravidel, než jsme zvyklí z reálného světa.

Kolekce je směsicí barev, struktur a vzorů, v nichž prim hraje bílá a zemité odstíny hnědé, žluté a okru. A pokud si ji dobře prohlédnete, budete mít pocit, že kolem vás prochází zástup tatarských nájezdníků, kteří se nějakou podivnou hříčkou osudu dostali kamsi do oblasti Skandinávie, vydrancovali keltské tradice a pak se rozhodli poustevničit v horách. Škoda jen, že pro nafocení kolekce nezvolil také největší skandinávské vousáče, jako pro přímou prezentaci na přehlídkovém molu.

Více info na: www.henrikvibskov.com

pánské zelené sako a hnědá tunika s potiskem Henry Vibskov pánská modrá bunda, bílé tričko s potiskem a kilt Henry Vibskov pánská fialová košile, bílé tričko s potiskem a barevné kalhoty Henry Vibskov pánský světle béžový svetr a fialová kombinéza Henry Vibskov pánský okrový oblek Henry Vibskov pánský černý kabát a pruhované kamaše Henry Vibskov pánské hnědé sako, tmavě modrý svetr a šedivé kalhoty Henry Vibskov pánský šedý oblek Henry Vibskov pánský černý kabát a oblek Henry Vibskov pánský světle béžový svetr a zelené kalhoty Henry Vibskov pánský šedo-hnědý kabát a šedý baťoh Henry Vibskov pánský černobílý kabát Henry Vibskov

Mohlo by vás zajímat: