SALON.cz

Zuriick

Typicky fialové podrážky

Stejně tak jako se proslavil na začátku 90. let minulého století francouzský návrhář Christian Loboutin svými červenými podrážkami u dámských lodiček, proslavili se i Američani Mike McCaleb a Chad Tovey fialovými podrážkami u svých tenisek Züriick.

První boty vyrobili kluci v roce 2005, a to hned v 50-ti párech od každé barvy. Všechny se nakonec rychle prodaly po kamarádech a ve dvou místních obchodech jejich rodného města Salt Lake City. Vzhledem k tomu ale, že kluci nebyli schopní dobře komunikovat s továrnou, které výrobu tenisek zadali, dodělávali boty ještě u Mikea v kuchyni. A protože chtěli, aby se zákazníkům líbili nejen samotné tenisky, ale i jejich balení, šili k nim ručně i látkové pytlíky, ve kterých se prodávají dodnes. Holt začátky nejsou nikdy lehké.

Každopádně snaha Mikea a Chada se vyplatila a během pár let se z Züriicku stala kultovní značka na plátěné tenisky s charakteristickými fialovými podrážkami, po kterých dnes  touží zákazníci z celého světa.

Snahou kluků je a vždy byla vyrábět jednoduché plátěné tenisky, které budou mít čistý design, budou pohodlné a v některých modelech budou i odvážně barevné. Na kolik se jim to povedlo, můžete posoudit sami.

Züriick Züriick Züriick Züriick Züriick Züriick Züriick

Mohlo by vás zajímat: