SALON.cz

Trikem na pomoc ohrožených druhů

Bojovat za přežití ohrožených druhů zvířat se dá různě – v rozbouřeném moři, na přehlídkovém mole, nahotou nebo nošením toho správného trička.

Alive je malá oděvní značka, kterou založil mladý grafický designér a ilustrátor Christian Lindemann. Značka vznikla v německém Hannoveru a v současnosti se zboží s visačkou Alive prodává v obchodech po celém Německu. Své zboží nabízí Alive ale i v přehledném e-shopu.

Pod značkou Alive koupíte především trička, v nabídce jsou ale i mikiny a oblečení pro děti, charakteristické především svými potisky a myšlenkami. Potisky jsou opravdu osobité ilustrace z pera/myši Christiana Lindemanna (www.lindedesign.de), které vykreslují zvířata v opravdu netradičních situacích. Lenochod na skateboardu nebo velryba na surfu jsou toho důkazem.

A tím se pomalu dostáváme k samotné myšlence. Vyobrazená zvířata se řadí k ohroženým druhům, které bez lidské pomoci již nemohou zůstat naživu (Alive). Proto i malá finanční částka (1 – 2 EUR) z každého prodaného trička poukázaná na konta organizací zabývajících se ochranou ohrožených druhů zvířat pomůže.

Nejedná se sice o nikterak gigantický projekt typu Live Earth, ale o to je uvěřitelnější. Za pouhých 27 EUR si na e-shopu Alive pořídíte hezké tričko a ještě vás bude těšit, že jste někomu pomohli zachránit život.

Alive Alive Alive Alive Alive Alive Alive Alive Alive Alive

Mohlo by vás zajímat: