SALON.cz

Trika designéra Emila Kozaka

Byť by se podle jména mohlo zdát, že jde o Čecha, designér Emil Kozak pochází z Dánska, v současné době navíc žijící v Barceloně.

Jeho slovanské příjmení pochází z otcovy strany, jehož maminka měla polské předky. Před pár lety se však Emil Kozak přestěhoval do Barcelony a upřímně řečeno, není se čemu divit. Toto nádherné město je známé nejen pro svoji úžasnou architekturu, ale i městské graffiti, které patří k jedněm z nejlepších vůbec. Pro grafického designéra, který se zároveň zabývá ilustracemi a designem, nemůže být proto snad lepší inspirační prostředí.

Emil Kozak je mimo to i vášnivý surfař a skateboardista, což je ve městě s mořem a hezkým počasím také velmi příjemná skutečnost. Ale nenechme se zmást. Staré známé přísloví hlásající: „Za vším hledej ženu“, platí i zde. Emilova přítelkyně pochází totiž ze Španělska, tudíž důvody k přestěhování byly pádnější než jen moře a skvělé město.

Jak sám Emil říká, založení vlastní značky vyšlo z pouhého nadšení k navrhování. I přesto však působí Emil Kozak dodnes především jako grafický designér. Proslavil se zvláště svými návrhy na surfy, skateboardy, snowboardy, ale i  oblečením pro známé sportovní značky jako Nike nebo Vans. Jeho záběr je ale širší, od bytových doplňků jako jsou lustry a tapety, přes telefony až k parfémům a kosmetice.

V jeho vlastní značce lze nalézt především trika a mikiny s vtipnými a zajímavými potisky. Všechny trika mají jednotnou cenu 35 eur, mikiny 65 eur. Zboží je možné objednat i z České republiky, poštovné vychází na 17 eur.

Pokud máte rádi jednoduchost, ale zároveň originalitu a vtip, pak si styl Emila Kozaka jistě oblíbíte.

Více na: www.emilkozak.com

www.emilkozak.com www.emilkozak.com www.emilkozak.com www.emilkozak.com www.emilkozak.com www.emilkozak.com www.emilkozak.com

Mohlo by vás zajímat: