SALON.cz

Ugmonk: Trička ve znamení typografie

Neboť často slýcháme od svých přítelů, kamarádů a kolegů, že nakupování je nebaví, rozhodli jsme se věnovat celý měsíc duben především zajímavým pánským e-shopům, které by mohly to jejich trápení alespoň trochu zmírnit.

První vlašťovkou bude dnes sice menší, zato moc pěkná americká značka Ugmonk, která má  e-shop přímo na svých stránkách. Ugmonk vznikl celkem nedávno, a to v srpnu roku 2008, kdy si jeho zakladatel, grafický designér Jeff Sheldon, rozhodl svoji lásku k tričkám zhmotnit do podoby vlastní značky a spolu s bratrem si otevřeli nejprve malý kamenný obchod a později i virtuální e-shop.

O tom, že trička Ugmoku se lidem líbí, se Jeff přesvědčil hned po první kolekci, která čítala 200 triček a během chvíle se rozprodala. Posilněn tímto malým úspěchem se rozhodl v Ugmoku pokračovat a jak Jeff na svých stránkách uvádí: „Od té chvíle už nebylo cesty zpět.“

Na tričkách Ugmonk najdete především nejrůznější typografické zkratky, číslovky nebo písmena, avšak i nám je jasné, že na své si v tomto případě přijdou nejen milovníci tohoto krásného řemesla. A i přesto, že nabídka Ugmonku není zatím až tak velká, o trička a mikiny je stále velký zájem a  za svými majiteli putují po celém světě.

Všechna trička mají jednotnou cenu 24 dolarů, u mikin stačí tyto dvě číslovky jen přehodit. Poštovné do České republiky činí 15 dolarů.

A na závěr ještě malá poznámka k tajemnému jménu Ugmonk. Sám Jeff nechce vznik tohoto jména prozrazovat a rád by tak nechal prostor každému zákazníkovi pro vlastní interpretaci.

Vice info na: www.ugmonk.com

Ugmok Ugmok Ugmok Ugmok Ugmok Ugmok

Mohlo by vás zajímat: