SALON.cz

Stylové placky

Button, česky placka, o nás řekne, co posloucháme, volíme a jaký máme smysl pro humor, nebo může sloužit jako stylový doplněk.

Stereohype je módní obchod, který nabízí především originální placky (buttony), ale můžete si zde pořídit i trika, náramky a nárazově i mikiny nebo čepice.

Zároveň slouží i jako odrazový můstek pro začínající designéry a umělce, kteří zde mají možnost prezentovat svou tvorbu, většinou se jedná o limitované série autorských tisků. Ceny za jednotlivá díla se pohybuji od čtyř do čtyřiceti tisíc. Jako bonus je k dílu přidána i placka od daného umělce, která se dá koupit ale i samostatně.

Internetový obchod Stereohype byl založen v Londýně v roce 2004. Dvakrát do roka se na stránkách objevuje nová kolekce placek pod názvem B.I.O. (By Invitation Only – jen pro zvané), na které se podílí vybraná skupina grafických designérů z celého světa,  kdy každý navrhne svou sadu placek. Placky jsou prodejné samostatně (60,- Kč) nebo jako celé série, které se skládají ze čtyř tématicky stejných kusů (200,- Kč).

Motivy placek jsou rozmanité stejně jako původ jejich tvůrců. Od jednoduchých textových motivů (Promiň, že jdu pozdě.) až po pestrobarevné abstraktní malůvky. Všechny buttony působí svěžím a originálním dojmem. Aby to tak zůstalo, vyhlašuje Stereohype každoročně soutěž, ve které hledá nové talenty. Každý má možnost se zúčastnit a poslat svůj motiv na placku. Ti nejlepší se pak přiřadí k již etablovaným designérům v nové kolekci B.I.O.

Na Stereohype.com tak máte na výběr ze stále se rozšiřující  nabídky placek. Každá z nich má svůj styl a příběh, stačí jen kliknout a dozvíte se vše o autorovi, další klik vám odkryje jeho práce. Nakonec zjistíte, že místo nakupování „odznáčků“ strávíte hodiny prohlížením soudobého grafického designu.

V případě, že se nebudete moci rozhodnout, jakou placku si pořídit, kupte si na Stereotype.com tričko a oni vám k němu přibalí náhodně vybranou placku zdarma.

Pro nákup stylového buttonu na Stereohype.com budete potřebovat kreditní kartu Visa nebo MasterCard, na jeho doručení si pak si počkáte 3 – 6 dní a placka je vaše.

Více info na: www.instagram.com/stereohype

http://www.stereohype.com http://www.stereohype.com

Mohlo by vás zajímat: