SALON.cz

Pedal project

Šlápněte do pedálu

Dnes vás nepozveme jen na sobotní cykloparty od iniciativity Auto*Mat, ale i na dnešní vernisáž projektu Pedal Project do obchodu 66 Gallery na Praze 1.

Výstava, kterou zde budete moci v nejbližších dnech spatřit, představí expozici o kultuře jízdy na kole typu fixed gear, jenž se za posledních pět let stala podnětným celosvětovým fenoménem.

Díky rozmanitému výběru cyklistických produktů a dalších tématických předmětů se budete moci na výstavě Pedal Project blíže seznámit s tímto specifickým stylem jízdy na kole, který vznikl v 90. letech v prostředí amerických messengerů a během krátké doby se rozšířil do všech světových metropolí.

Způsob jízdy Fixed gear je o minimalismu, návratu k prostotě a jednoduchosti, kráse, ale také o nezapomenutelném zážitku ze samotné jízdy.

Výstava i dnešní vernisáž bude probíhat v pražském obchodu 66 Gallery, který funguje především jako koncept store skvělých tenisek Botas 66. Toto spojení není náhodné, neboť kluci z projektu Pedal Project připravují i speciální model botasek Classic, který bude primárně určen právě pro městskou cyklistiku. Od ostatních modelů se bude tento model lišit především zesílenou podrážkou, reflexními materiály či upravenou špičkou pro větší komfort v klipsnách. Jak vypadají vzorky tohoto modelu si budete moci prohlédnout právě dnes na vernisáži, která začíná v 19 hodin.

Výstava Pedal Project

66 Gallery
Konviktská 1005/30
110 01  Praha 1

Více info na: www.pedal-project.com

Pedal Project 2 Pedal Project 3 placky Pedal Project vysačka Pedal Project

Mohlo by vás zajímat: