SALON.cz

Raf Simons: Klasika i extravagance

Belgický návrhář předvedl ve své zimní kolekci, jak neotřele lze pracovat s klasickou módou. Pánské společenské obleky vylepšil několika nečekanými prvky a vykouzlil svěží eleganci.

Oblek je pánská klasika, která se léta nemění. Nebo jinak. Oblek je pánská klasika, jejíž funkce zůstává stejná už od dob Viktoriánské Anglie a mění se pouze forma zpracování.

Tvořit extravagantní dámskou společenskou módu není zas až takový oříšek, protože rychle se měnící styly umožňují nekonečnou střihovou, barevnostní i materiálovou variabilitu, která šikovnému návrháři s fantazií vyloženě hraje do karet.

K obleku je ovšem potřeba přistupovat s určitou úctou a mnohdy i s jistou dávkou respektu, a to i v případě, že ho chceme transformovat do moderní podoby.

Belgický návrhář Raf Simons se ryze pánské módě věnuje již řadu let. Po počátečních módních spoluprácích s nejrůznějšími návrháři poměrně zvučných jmen se pustil do uskutečňování vizí pod hlavičkou vlastního labelu. Nutno říct, že poměrně úspěšně. Je jedním z těch návrhářů, kteří dokáží udržet oblek v klasických liniích a přitom mu dát moderní a svěží vzhled.

Ve své letošní kolekci pro podzim a zimu obohatil klasickou pánskou formální módu o prvky sportovnějšího ražení, pod dvouřadá elegantní saka oblékl svetry a prodloužené úpletové topy s pruhy. Odvážně se pustil do práce s barvou, kdy některé (většinou tmavé) společenské outfity zvýraznil  červeným, žlutým či vínovým akcentem.

Strach mu nenahnala ani kombinace obleku a pánské sukně či letecké bundy zvané „bomber“.  V kolekci najdete letošní všudypřítomnou kostku a sportovněji laděné pánské pláště a trenčkoty.

Více info na: www.rafsimons.com

černý pánský kabát a svetr s barevnými akcenty Raf Simons pánské černé sako, černá tunika a kalhoty Raf Simons pánský černý oblek a bunda Raf Simons pánské světle béžové sako a černé kalhoty Raf Simons pánský béžový baloňák Raf Simons pánský černo-béžový kabát s červenými detaily Raf Simons pánský černý oblek a bunda Raf Simons pánský černý oblek a kabát Raf Simons pánský černý oblek a kabát Raf Simons pánský černý oblek a svetr Raf Simons pánský černý oblek a svetr s pruhy Raf Simons pánský černý oblek Raf Simons pánský černý oblek Raf Simons pánský černý oblek Raf Simons pánský černý svetr s pruhy a kalhoty Raf Simons pánský kostkovaný oblek a černý prodloužený svetr Raf Simons pánský šedý baloňák Raf Simons pánský šedý oblek Raf Simons pánský tmavě šedý oblek s červenými detaily Raf Simons pánský tmavý kostkovaný oblek Raf Simons

Mohlo by vás zajímat: