SALON.cz

Jeepney: Streetwear s vůní Filipín

Mladá městská móda do ulic, postavená na výrazných grafických potiscích, to je Jeepney Clothing. Nakoupit u nich můžete převážně trika a mikiny.

Název Jeepney odkazuje k typické zálibě Filipínců, která se rozmohla po druhé světové válce. Když Američtí vojáci odešli domů, zanechali po sobě v ulicích Filipín velké množství vojenských džípů a místní obyvatelé se je rozhodli předělat na vozidla pro veřejnou dopravu. A tak vznikly kuriózní kříženci mezi džípem a automobilem, barevní, umělecky ozdobení a ozvláštnění spoustou dekorativních doplňků. Důležité však je, že každý kus byl originál, každý měl svůj individuální a odlišný vzhled.

Jeepney přenesli stejný koncept do světa oblečení. Americká značka se vyznačuje vlastním unikátním stylem, který však v jednotlivých návrzích míchá motivy ze všech možných žánrů pouliční kultury. Oblečení vyniká ostrou a výraznou grafikou, náměty jsou různorodé, důležité pro ně však je zachovat si svou koncepci s kořeny v jeepney umění a filipínské kultuře.

pánské bílé triko s potiskem Puss N Beats 8 ($ 18) pánské bílé triko s potiskem Sole Mates ($ 20) pánské bílé triko s potiskem Underground ($ 18) pánské černé triko s potiskem PI Fight Flag ($ 28) pánské černé triko s potiskem Tribal Logo ($ 18) pánské černé triko s potiskem Turtle ($ 20) pánské žluté triko s potiskem 3000 Pairs ($ 28) pánské žluté triko s potiskem Sound Girl ($ 20)

Mohlo by vás zajímat: