SALON.cz

Džíny pro „počítačofily“

Módní výstřelek nebo praktická záležitost? Americký designer Erik De Nijs spojil módu s technologií. Není to sice poprvé, ale tentokrát rozhodně nezůstávají technické vymoženosti skryté, ale stávají se dominantou modelu.

V éře počítačů není od věci mít stále při ruce, v tomto případě spíš při noze, nějaké ty počítačové komponenty. Stylové klávesnicové džíny asi nejvíce zaujmou mládežníky, kteří jsou se svými přístroji srostlí a opouští je jen v nejnutnějších chvílích. S těmito novými „Beauty and the Geek“ džínami mohou pociťovat počítačovou sounáležitost ještě nepřetržitěji. Bezdrátová klávesnice, ale i integrovaná myš či reproduktory na kolenou jsou součástí jejich „druhé kůže“. Klávesnice je kvůli dobré dostupnosti umístěna, dalo by se říct, v rozkroku. Její použití se díky tomu stává celkem intimní záležitostí a jen tak někoho dalšího k ní nepustíme. (Ani svou asistentku?) Někdo si již z tohoto modelu stačil udělat legraci, když jako součást zmínil joystick umístěný pod poklopcem (v tomto případě spíš záleží na zákazníkovi/ci).

Vždy a všude on

Expert na moderní technologie Anthony James tvrdí, že: „Tuto technologickou novinku využijí spíš mladí lidé, kteří potřebují být neustále a téměř všude spojeni se svou počítačovou hrou, surfují na internetu nebo si přehrávají různá multimédia.“ Džíny tak mohou být ideálním dárkem pro muže posedlého neustálým kontaktem se svým počítačem. Třeba se časem dočkáme, že se tyto džíny stanou součástí uniforem všech administrátorů a programátorů. Jen dost dobře netuším, jak se budou prát.

A jak se na takový módní výstřelek balí holky?

Pokud si nějaký PC expert (možná i „módní expert“) k těmto kalhotám vezme síťovaný nátělník a přes něj kostkovanou, několik dní nepranou košili, sandály s ponožkami a korunuje to brýlemi s jogurtovými skly, bude působit jako šprt, ale když se k tomu citlivě dostyluje, jistý efekt je zaručen… Za nějaký flirt s takovými kalhotami to určitě stojí.

A co takhle sukně? I ženy mají své počítačové dny…

42185 42184 42186

Mohlo by vás zajímat: