SALON.cz

Co nenosit, aneb zapomeňte na…

Sednete-li si v parku na lavičku nebo na zahrádku oblíbené kavárny a chvíli se budete pozorně dívat kolem, uvidíte to. Nejen muže, ale i ženy v naprosto nemožném oblečení.

Přitom by stačilo málo – osvojit si pár pravidel a jimi se řídit. Jelikož se právě nacházíte v rubrice pro muže, zaměřím se na prohřešky mužů.

Příliš velké oblečení

Samozřejmě, volné oblečení je pohodlné, ale pokud nemáte v plánu objevit se před Madison Square Garden v Maserati jako Kanye West, je na čase posunout se od tohoto módního rádce trochu jiným směrem. Přiznejme si, nejste hiphopová hvězda Kanye West ani Coolio a ani s tím Maserati to nebude tak horké, takže proč se raději nedržet střízlivých střihů a střízlivých velikostí. Zahodíte-li všechno oblečení velikosti XXL, hned z vás bude jiný člověk – o mnoho přitažlivější, a to i bez drahého sportovního auta.

Kšiltovky

Pokud se cítíte být mužem, nikoli klukem ze základní školy, zapomeňte na kšiltovku. Ať už máte sebevzácnější kšiltovku, nevytahujte ji jindy, než při vhodné sportovní příležitosti.

Bohužel se obávám, že ještě mnoho vody uplyne, než muži pochopí, že vzít si na schůzku s dámou kšiltovku, je přehmat číslo jedna. Co může být horšího, než se ke své vyvolené naklonit a kšiltem ji praštit do obličeje. Pro tento buranský prohřešek neexistuje omluva!

Trváte-li na pokrývce hlavy za každou cenu, zkuste kšiltovky vyměnit za vhodné klobouky. Hned budete vypadat stylověji a zajímavěji a věřte, že za mužem v klobouku se pootočí nejedna žena, ale v kšiltovce… Nikdy.

Muži ověšeni šperky

Dalším hojně rozšířeným módním faux pas je nestřídmé nošení šperků. Stejně jako ženy na sebe dokáží navěsit celé klenotnictví, dokáží to samé s přehledem i muži. Aby muž zapůsobil, stačí jedny stylové hodinky, pásek a tím bychom pomalu končili. Masivní řetězy kolem krku, náramky a náušnice nechte raději ve své šperkovnici, kterou pro jistotu zavřete někam do hloubi skříně.

Džíny s aplikacemi podléhající módním trendům

Muž v sepraných a zahnědlých džínech s výšivkami a jinými aplikacemi je jen a pouze pro ostudu. Možná si muž v takových džínech říká, jak skvěle se vyzná v módě. Velký omyl. Klasika je klasika, a to znamená klasické barvy, klasické střihy a u džínů toto pravidlo platí snad ještě více než u jiných součástí šatníku. Musím říci, že s mužem v džínech, div ne ozdobených třásněmi, bych si nevyšla ani do pole se vzrostlou vysokou kukuřicí.

To nejlepší na závěr

Tím nejlepším, nejlepším myšleno ve velkých uvozovkách, je ledvinka. Tuto část outfitu naštěstí už příliš často v ulicích nevídáme, ale pro výstrahu jsem ledvinku nemohla nezmínit. Kdyby vás někdy napadlo, že by nebylo špatné vyjít si na odpolední procházku a potřebné propriety si dát do ledvinky, rovnou ji prosím spalte. Určitě se při aktu pálení tohoto strašidelného doplňku spálíte méně, než když si v něm vyrazíte mezi lidi.

  • a1
  • a
  • a1
  • a

Mohlo by vás zajímat: