SALON.cz

Vznětlivá

Vznětlivá nebo zvířecí?

Když do rovnice x rovná se řemeslný um plus přirozená hravost přidáte špetku fantazie, dostanete neznámou známou Lucii Havlíkovou.

Nadaná slovenská šperkařka, narozená v roce 1975, vystudovala svůj obor na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě a pak se vydala získávat zkušenosti do světa. Od roku 2000 působila pod jménem Lucia Ganzer několik let jako nezávislá návrhářka ve Vídni, kde také spolupracovala se známou šperkařskou značkou Florian Ladstaetter. Po návratu na Slovensko založila v roce 2006 vlastní firmu Hand Picked s.r.o, která zpočátku s touto značkou úzce spolupracovala, ale v roce 2008 se zcela osamostatnila. Pod její záštitou začala Lucia prezentovat vlastní kolekce.

Její tvorbu ocení zejména mladé dívky a ženy, které mají rády čistou práci, ale neztrácejí odvahu a smysl pro humor. Nejedná se totiž o žádnou lacinou bižuterii ani bláznivé výstřelky, ale o pečlivě a inovativně vypracované šperky z kvalitních materiálů (rhodiem galvanizované mincovní stříbro nebo zlato), obráběné pomocí CNC techniky. Není tedy divu, že se v její práci zhlédla například i známá slovenská herečka Táňa Pauhofová a stala se tváří značky.

Když vám srdce zahoří

První „vznětlivá“ kolekce z podzimu a zimy 2008 nese název iFlame a jsou pro ni charakteristické plamínky. Hořící domek, auto, srdce, rybka nebo třeba dvě holubičky, to všechno si můžete pořídit a zavěsit na krk. A protože zimní kolekce je vždycky i tak trochu vánoční, nechybí ani přívěšky ve tvaru ozdobeného stromku nebo anděla. Charakteristický tvar se se studeným kovem snoubí stejně dobře jako zapálená svíčka se sněhem a vyvolává pocit příjemného kontrastu.

Stříbrné modrotisky

Druhá kolekce Blue Print čerpala pro změnu z modrotisku – jedné z nejstarších metod využívaných při barvení textilu. Tato technika je dobře známá jak u nás, tak na Slovensku a spočívá v nanesení tiskařské rezervy na bavlněné plátno a v následném obarvení látky v indigu. Lucia ve své tvorbě čerpala právě z tradičních květinových vzorů, které jsou pro modrotisk charakteristické, a přetvořila je v něžné kovové šperky.

Zvířecí instinkty aneb zoologická v uchu

Nejnovější kolekce podzim – zima 2009 s názvem ZooMe je plná nejrůznějších zvířátek. Vyrábí se v několika velikostech, aby ji mohli nosit malý i velcí a všechna zvířátka jsou plastická a pohyblivá. Je libo do ucha třeba berušku? Nebo prasátko? Poslechněte své zvířecí instinkty a vyberte si podle svého gusta.

Více na: www.luciahavlikova.com

45803 45804 45809 45810 45802 45807

Mohlo by vás zajímat: