SALON.cz

Vstříc dešti

Na podzim prší opravdu často. Podle pranostik sice vyhrožuje svatomartinský svátek rok co rok sněhem, ale zatím se tak nestalo. A tak je na čase vybavit se pěkným deštníkem!

„Leje a leje“, povzdechnete si možná leckteré ráno, když se vydáváte na svou obvyklou pouť do zaměstnání či škol. V jednom slavném českém filmu použil děda vyhlížející ze zápraží pro podobné počasí mnohem expresívnější větu, která se do našeho článku nehodí. Avšak vyjádřit tím chtěl naprosto to samé. Člověku se do deště většinou zkrátka nechce. S počasím vám nepomůžeme, ale tip na e-shop, kde si můžete objednat stylový deštník, by se mohl hodit. Třeba si některý oblíbíte natolik, že nebudete chtít, aby přestalo.

Možná jste v dětství také vlastnili jeden z mnoha průhledných plastových deštníků s nějakým zajímavým potiskem. Já měla jeden krásný se žlutými kachničkami, kterým kapky deště padající z nebe ohromně slušely. Pak přišla slavná éra pestrobarevných „skládaček“, které se při prvním větším poryvu větru rozsypaly. Na vzhled se moc nehledělo, hlavně když se vešly do kabelky nebo do školní brašny do kapsy ke svačině. Nosili je všichni – ženy, muži i děti.

Nic proti nim. Někdy se určitě hodí. Jen mi přišlo líto, že se někam vytratily ty průhledné orosené zvonečky, přes které se dalo na svět dívat zamlženě, a s nimi i nejrůznější paraplíčka pro dámy či dlouhé elegantní deštníky, se kterými pánové vypadali jako se špičatou holí. Naštěstí se zase vrací!

V britském internetovém obchodě Brolliesgalore si můžete vybrat opravdu podle svého vkusu. Najdete zde dámské, pánské i dětské deštníky, a to jak skládací, tak klasické holové a dokonce i takzvané golfové, které vás díky své velikosti, unikátní odlehčené konstrukci a větru-propustnému plášti ochrání i v pořádné vichřici.

Deštníky nejrůznějších tvarů, velikostí i materiálů pochází od řady návrhářů, a tak si přijdou na své jak vyznavači klasiky, tak ti, kdo touží po krásném grafickém zpracování. Najdete tu pruhaté či puntíkaté retro modely, vintage, francouzský lolitkovský styl plný volánků a mašliček, vtipné potisky, průhledné či sportovní deštníky i slunečníky ozdobené tylem.

E-shop dováží i do ČR. Cena je sice trochu vyšší, ale některé kousky opravdu stojí za to. Tak jestli máte chuť, zamilujte se, vyberte si a pak si užívejte, až za deště ulice rozkvetou!

Více info na: www.brolliesgalore.co.uk

deštník Pastel Rainbow (17.50 GBP) deštník Fulton Knightsbridge - Grey Stripe (25 GBP) deštník Cath Kidston Kensington (25 GBP) deštník Fulton Eliza (22 GBP) deštník deštník Drape (99.99 GBP) deštník Drape Umbrella in Black and Rose Stripe (99.99 GBP) deštník Lulu Guinness Birdcage (32 GBP) deštník Lulu Guinness Eliza (35 GBP) deštník Lulu Guinness Eliza (35 GBP) - 2 deštník Montmatre(72.50 GBP) deštník Petite Polka Dot Dome (7.99 GBP) deštník Bugzz PVC Dome (8.99 GBP)

Mohlo by vás zajímat: