SALON.cz

Viva la mystica!

Viva la mystica!

Dnešní den připadá u nás na tradici pálení čarodejnic, a proto jsme se rozhodli napsat trochu málo o tom, na co bychom určitě dnes večer při výběru správného outfitu neměli zapomenout.

Pro inspiraci jsme zvolili módu tzv. góthů, kteří se zajímají  především o tajemno a krásu spatřují hlavně v temných věcěch. Což je také důvod, proč tíhnou zvláště k černé barvě, noci a temným místům jako jsou hřbitovy, kostely a jiné.

Pokud se tedy chystáte dnes večer na pálení čarodějnic, určitě byste měli zvolit černý oděv. Nikoliv z praktických důvodu, ale proto, že černá barva symbolizuje kromě noci a temnoty i smrt, které se dnešní večer také týká. Dívky a ženy by mohly zvolit výrazné šaty, na které si gotické ženy hodně potrpí, zvláště jsou-li doplněny upnutými korzety. Na kolik jsou však korzetové šaty praktické k ohni, musí zvážit už každá dívka sama.

Ke góthům patří i výrazné líčení a účesy. U dívek to jsou kromě černých očních linek i výrazné rtěnky a alabastrová pleť. U kluků jsou to také černé oční linky, často doplněné i o výrazný piercing. Nezbytnou součástí jsou u obou pohlaví i černě nalakované nehty.

Co se týče účesů je vše dovoleno. Výhodu mají černovlásky, neboť jak už jsme zmínili, černá barva je pro góthy barvou číslo jedna. V poslední době jsou však populární i ostatní výrazné barvy, jako sytě červená nebo dokonce i optimistická růžová.

Pokud svůj dnešní outfit chcete opravdu dovést do dokonalosti, pak byste neměli zapomenout na doplňky. Výrazné šperky, obojky, bodce, krajkové rukavičky, prostě fantazii se meze nekladou!

Viva la mystica! Viva la mystica! Viva la mystica! Viva la mystica!

Mohlo by vás zajímat: