SALON.cz

Vídeňský výlet IV: Gloom

Poslední zastávkou po vídeňských obchůdcích je krámek Gloom, ve kterém naleznete vše pro stylové mladé dívky.

Adresou krámku je opět známá vídeňská třída Neubaugasse, tentokráte však s číslem 45. Bližší popis umístění naleznete v předchozích článcích o vídeňských obchůdcích.

K návštěvě obchůdku vás již zvenčí lákají komiksové postavy vyobrazené na štítu obchodu, za pěkného počasí dokonce i figurína oděná do zboží z obchodu Gloom. Při vstupu vás uvítá sama paní majitelka, která vám ráda poradí a zodpoví každý váš dotaz týkající se stylového dovybavení vašeho šatníku.

Obchod Gloom není příliš prostorný, a tak jsou stojany i police přeplněné oblečením a doplňky. Mezi vystaveným zbožím najdete jak věci značkové, jako jsou Paul Frank nebo Emily the Strange, tak i zajímavé modely od návrhářů, které jinde nenajdete.

Jedny z nejoriginálnějších jsou pravděpodobně sukně od Brigitte Biskup, návrhářky z Vídně, jejíž sukně mají rozličné potisky od infantilních kačenek až po vzory vhodnější pro usedlejší dámy. Sukně jsou vyrobeny z příjemné bavlny se širokou gumou v pase, díky níž s vámi sukně doslova rostou.

Další zajímavostí jsou i prstýnky od návrhářky Martiny Klopf, které jsou vytvářeny z různě velkých barevných korálků. Opravdu si můžete být jistá, že s podobným prstýnkem nikoho jiného nepotkáte.

Veškerý nabízený sortiment lze také nalézt v internetovém obchodě. Stránky jsou bohužel pouze v němčině, zato jsou ale přehledné. Vedle nabízeného zboží zde naleznete i internetové pohlednice nebo wallpapery, kterými si můžete vyzdobit svůj počítač.

Jak jsem již zmínila na začátku, je tento článek posledním ze série, ve které jsem vás chtěla provést originální módou Vídně. Doufám, že vás články zaujaly a budete se stejně jako já těšit na další zajímavosti týkající se zahraniční módy.

Gloom

Neubaugasse 45
1070 Wien

Otevírací doba:
Po – Pá  11:00 – 19:00
So 11:00 – 17:00

salon.cz salon.cz salon.cz salon.cz salon.cz salon.cz salon.cz

Mohlo by vás zajímat: