SALON.cz

Vídeňský výlet II: Filzfaktor

Dalším místem, které jsem během svého putování za zajímavými obchody ve Vídni navštívila, je obchod s názvem Filzfaktor. Opravdu stojí za to se v něm zastavit a prohlédnout si, co nabízí.

Jak už sám název napovídá, je zde možné zakoupit široký sortiment různobarevného zboží z materiálu, který se nazývá filc, neboli plsť. Jde o ekologický materiál, vyráběný z ovčí vlny nebo zvířecí srsti, která se dále zpracovává a barví. Plsť je velice příjemná a tvárná, díky čemuž je velmi oblíbená i u mnoha umělců a módních návrhářů.

A teď už k samotnému obchodu. Filzfaktor se nachází na začátku ulice Neubaugasse, ve které lze najít nespočet dalších krámků s originální módou, určenou především mladým lidem. Jste-li ve Vídni poprvé, nemusíte se ničeho bát. Najít ulici Neubaugasse není nic složitého. Ze stanice metra Neubaugasse je to jen pár kroků přímo k samotnému obchodu.

Filzfaktor poznáte na první pohled díky jeho výraznému štítu se zajímavým logem, které je vidět už na dálku. Písmena loga připomínají svým zdobením právě onu plsť. Výloha obchodu upoutává stejně jako venkovní štít, a to svojí barevností a rozmanitostí vystavených výrobků. Uvnitř obchodu vás přivítá sám pan majitel, který je velice ochotný s čímkoliv poradit a pomoci. Přehledně uspořádané zboží naleznete v policích a na stojanech, takže se v rozmanité nabídce zboží budete dobře orientovat.

Sortiment zboží je opravdu široký a překvapí vás, co všechno je možné z plsti vyrobit. Kromě šperků zde naleznete i tašky, boty, klobouky, ale i doplňky do domácnosti. Většina věcí je vyráběna ručně a jsou zde ke koupi výrobky od různých firem a umělců z Rakouska a Německa.

Za zmínku stojí především značka Hey Sign, jejíž výrobky mají velmi osobitý styl, vyznačující se jednoduchostí a účelností, která je pro tuto rychlou a uspěchanou dobu typická.

Dále by vás mohly zaujmout i náušnice, náramky a náhrdelníky z malých barevných kuliček od výtvarnice Annette Totzauer, které jsou nejen roztomilé, ale vhodné i pro oficiálnější příležitosti. Záleží jen na vás a barevnosti, kterou zvolíte.

Celá návštěva Filzfaktoru se nesla v příjemném a optimistickém „barevném“ duchu. Zkrátka tento obchod při návštěvě Vídně určitě vyhledejte. Pakliže si neodnesete některou z nabízených věcí,  alespoň okusíte jeho příjemnou atmosféru.

Filzfaktor

Neubaugasse 11
1070 Wien
Rakousko

salon.cz salon.cz salon.cz salon.cz

Mohlo by vás zajímat: