SALON.cz

Vídeňský výlet I: Buntwaesche

Vídeň je hlavním městem našich sousedů, tak proč si tam neudělat výlet za módou? Já jsem tento výlet podnikla a ráda bych vám doporučila čtyři obchůdky místních návrhářů a nadšenců do módy. Prvním zastavením je barevný obchůdek Buntwaesche.

Obchod se nachází kousek od centra Vídně, nedaleko nejznámější nákupní ulice, Mariahilfer Strasse (zmínku o tomto „nákupním cíli“ najdete snad v každém průvodci). Nejlépe se ke krámku dostanete ze stanice metra Neubaugasse, která leží na oranžové lince U3.

Barevný obchod

Krámek nemůžete přehlédnout, neboť vás zaujme hned na první pohled, a to především svojí barevností, o čemž svědčí i jeho název Buntwaesche, což v překladu znamená něco jako pestré prádlo. Interiér působí pozitivně, je zařízený světlými přírodními policemi a stojany na oblečení, takže se zde cítíte skoro jako doma. Je rozdělen na dvě části. V přední části se nachází prodejní pultík a samotné zboží, zadní část je malou dílnou, kde se vyrábí vše, co v obchodě najdete.

Tvorba s láskou

Buntwaesche má dvě paní majitelky. Já jsem se setkala jen s jednou z nich a můj pozitivní dojem z obchodu jen potvrdila, neboť byla velice vstřícná a příjemná. Je vidět, že do svého obchůdku vkládá hodně ze sebe a věnuje mu i svůj volný čas. Náš rozhovor probíhal v angličtině, ale pakliže anglicky ani německy nemluvíte, můžete se tu domluvit dokonce i česky, protože druhá paní majitelka pochází ze Slovenska.

Ruční výroba triček

V sortimentu zboží zde najdete především pánská a dámská trička, která zde vyrábí obě paní majitelky osobně. Nejprve trička ušijí, a to vždy ve dvoubarevné kombinaci, jedna barva je určená na rukávy a druhá na střed trička. Do výroby tričkase můžete dokonce zapojit i vy sami, a to výběrem kombinace barev ze vzorníku nabízeném v obchodě. K dispozici je i velká řada potisků vyráběných ručně, technikou sítotisku. Při navrhování potisků se nechávají obě dámy inspirovat jak veselými dětskými malůvkami, tak i kresbami od profesionálních výtvarníků.

Nedílnou součástí nabídky, která se stále rozšiřuje, jsou i ručně šité kalhoty, bavlněné sukně a šaty z tričkoviny, různobarevné plátěné tašky nebo dětské oblečení.

Veškeré zboží firmy Buntwaesche můžete také zakoupit v internetovém obchodě. V případě, že by pro vás Vídeň byla daleko, můžete si tady nakoupit virtuálně! Celý e-shop je bohužel pouze v němčině, ale je velice přehledný, takže se nemusíte obávat, že tento nákup nezvládnete bez znalosti německého jazyka.

Vybrané zboží je samozřejmě možné doručit i do České republiky. Stačí jen zaslat peníze na účet firmy, který vám na požádání bude zaslán e-mailem. Zatím není bohužel možné platit přímo kreditní kartou. Poplatek za dobírku je 3,50 euro a samotná dobírka trvá dva týdny.

Při návštěvě Vídně toto místo určitě nevynechejte. Nejenže si odsud můžete odnést originální suvenýr, který vám bude každý závidět, ale získáte velice příjemný zážitek z nakupování. Já osobně jsem byla nabízeným zbožím a příjemným prostředím tohoto obchůdku nadšena a doufám, že podobný zážitek budete mít i vy.

Buntwaesche

Lindengasse 31-33/1
A-1070 Vídeň

Salon Salon Salon Salon Salon Salon Salon

Mohlo by vás zajímat: