SALON.cz

Svítící oblečení

Když se spojí elektronika s textilním průmyslem, může z toho vzniknout revoluce v módě. A nejen v ní.

Přesně o takový výbuch se postarala firma Luminex, když po tříletém výzkumu předvedla světu svítící textilii, ze které se šijí oděvy stejně jako z kteréhokoli jiného materiálu. Pouze s tím rozdílem, že střih musí vést mimo zónu, kde jsou umístěna svítící vlákna. Údržba se ničím neliší od běžných „nežehlivých“ tkanin, to znamená že na pračce nastavíme teplotu 40 stupňů a žehlíme jako hedvábí. Jeden rozdíl tu ale přece jenom je: Luminex je třeba dobít, což lze různým způsobem, od klasického síťového kabelu přes standardní 9V baterii až po článek používaný v mobilech. Počítat musíme s tím, že Luminex potřebuje na regeneraci stejnou dobu jako člověk na spánek – 7 až 8 hodin. Potom zase září jako nový.

Oblečení nejen na technoparty

Využití Luminexu je víceméně nekonečné. Zaměříme-li se úzce jenom na módu, znamená ohromné možnosti pro mladé lidi, kteří chodí například na technoparty. Oslní na večerních róbách, ale také jako atraktivní detail na klasickém oblečení. Další uplatnění je samozřejmě všude tam, kde přichází ke slovu bezpečnost.

Jsme pátou zemí na světě ve které se mezinárodně patentované výrobky z Luminexu prodávají. Cena je závislá na tom, s jakým základním materiálem jsou světelná vlákna kobinovaná, může jít víceméně o cokoli. Například kvalitní kalhoty vyjdou zhruba na 12 000 Kč a vydrží 5 let. A té parády, co za takovou dobu nadělají!

copyright copyright copyright

Mohlo by vás zajímat: