SALON.cz

Šperky z kabelů

Zdá se vám to jako nesmysl? Nebojte, nejde o bláznivý a extravagantní nápad s nenositelnými doplňky, ale o novinku na českém trhu.

Se zajímavou technikou vytváření šperků přišlo studio CableArt, jehož členy jsou výtvarnice Helena Loudová a Miroslava Krausová.

Studio se zabývá moderním šperkem vyráběným z nerezového lanka, které je dále spojeno nerezovou spojkou. Původně se toto lanko používalo například pro upevnění popínavých rostlin k domu nebo na výrobu zábradlí moderních budov, což nic nemění na faktu, že i přesto působí šperky jako velice elegantní, nadčasové a vkusné doplňky.

Šperky jsou dále doplněny o polodrahokamy, perly nebo korálky z vinutého skla, díky čemuž vznikají jedinečné ručně vyráběné skvosty. Náramky a náhrdelníky se vyrábějí v sériích po maximálně 10 kusech, což dozajista ocení každý, kdo má rád jedinečnost a originalitu. Šperky od CableArtu jsou vhodné jak pro oficiální schůzky nebo návštěvy divadla, tak i pro běžné příležitosti, nejlépe vyniknou na jednoduchých šatech  nebo kostýmku.

Důležité je i zmínit, že kov, ze kterého jsou šperky vyrobeny, nekoroduje a nevyvolává alergii, což je jistě příznivá zpráva pro ty, kteří trpí alergií na kovové materiály.

Více info na: www.cableart.cz

www.cableart.cz www.cableart.cz www.cableart.cz

Mohlo by vás zajímat: