SALON.cz

Šperky Věry Novákové

Věra Nováková vytváří své šperky pomocí starověkých technik, například technikou odlévání kovů do sépiových kostí. Její šperky jsou výjimečné i tím, že nejsou futuristické, a tím se vymykají hlavnímu trendu dnešního šperkařství.

Věra Nováková je šperkařka, která vytváří originální šperky v malých sériích. Zúčastnila se mezinárodní přehlídky současného autorského šperku Schmuck 99 v Mnichově a získala také hlavní ceny v soutěži Stříbrný šperk 2003 a 2004 pořádané Spolkem Cechu zlatnického v Brně ve spolupráci s Design centrem České republiky.

Jednotlivé kolekce

Autorka šperky řadí do samostatných sérií: Sepiserie, Vlasce a Balance.

Série Vlasce je mezi zákaznicemi asi nejoblíbenější, protože je originální a zároveň si ji můžete vzít jak na pracovní schůzku nebo ples, tak i do klubu na party. V této sérii si můžete vybrat z mnoha různých druhů náušnic a náhrdelníků. Jsou tvořeny technikou uzlíkování nebo zatavování nylonového vlákna, na kterém jsou přichyceny kousky drahých kamenů. Nylonová vlákna jsou řazena po několika do hustých řetězů nebo jednotlivě do jednoduchých a jemných řetízků a náušnic.

Pro kolekci náušnic Balance je typická kombinace stříbrných plíšků. Tyto plíšky mají oblé tvary (většinou oválné) a jsou, stejně jako u kolekce Vlasce, kombinované s různě barevnými drahými kameny.

Sepiserie je kolekce, kde se využívá přírodní struktury sépiové kosti. Takto vznikají stříbrné nebo zlaté náhrdelníky, náramky a prsteny se zajímavým dekorem, který vymyslela sama příroda.

V této kolekci je také náramek navrhovaný pro exkluzivní designovou edici časopisu Dolce Vita obohacený o přívěšek, náušnice a manžetové knoflíčky.

Kde nakupovat

Šperky si můžete objednat přímo na internetových stránkách návrhářky nebo osobně zakoupit v obchodě Tribu (Františkánská zahrada – Altán, Praha 1) nebo Art + Fashion Gallery (Ostrovní 22, Praha 1).

Ceny šperků se pohybují od dvou tisíc do deseti tisíc, což nejsou ceny zrovna lidové, ale věřte, že tyto šperky za to stojí!

Více info na: www.vera-novakova.cz

40295 40304 40302

Mohlo by vás zajímat: