SALON.cz

Šperk jako umělecké dílo

Ozdobte se dílem s uměleckou hodnotou a ne pouze sériovými šperky, které dostanete v každém zlatnictví!

Chcete být originální a přitom elegantní? Tuto situaci vám pomůže vyřešit mladá šperkařka a zároveň designérka Lenka Trubačová.

Autorka sama šperky nenosí, ale přesto (nebo snad právě proto) vytváří šperky, které osloví každého, kdo nebere šperk pouze jako módní doplněk, ale jako něco, co dotváří jeho osobnost a styl.

Ke šperkařství se vlastně dostala přes zálibu v modelování, kde se hodně pracuje s detailem a je zapotřebí pečlivosti a trpělivosti. Lenka začala studovat nejprve obor Tvorba hraček a designérství, později zkoušela studium na Pedagogické fakultě, šperkařství ji však natolik zaujalo, že se rozhodla studovat na Vysoké škole umělecko-průmyslové v ateliéru Kov a šperk.

Inspiraci čerpá Lenka hlavně z přírody, ze zajímavých míst, ale i z rozhovorů s lidmi, kteří se šperky zdobí nebo je vyrábějí.

Její šperky se mohou rozdělit do dvou hlavních skupin. Jedna skupina jsou šperky futuristické (na některých z nich spolupracovala s Vlastimilem Bartasem), tvořené z plastů různých barev, stříbra, ale i ušlechtilé oceli. V těchto kolekcích si mohou na své přijít i muži. Druhá skupina je hlavně pro ženy a je inspirována  přírodou (korály, květinami,…), jsou to šperky většinou stříbrné.

V budoucnosti se Lenka chystá vytvořit svoji vlastní exkluzivní značku, takže se máme určitě na co těšit.

V současné době si šperky můžete koupit v prodejně Timour at Group v Martinské ulici na Praze 1. Její práce můžete vidět na webových stránkách, kde ji můžete i kontaktovat. Prohlédnout si je můžete i na některých akcích, kterých se zúčastňuje (Designblok, různé veletrhy, atd.).

Více info na: www.lenkatrubacova.com


Mohlo by vás zajímat: