SALON.cz

Hope

Nina Persson: Sladké třicítky

Nina Persson je nadějným příslibem nejnovější dámské kolekce Hope. Jasně dokazuje, že dobře zvolená spolupráce může přinést ovoce ještě sladší a šťavnatější, než se čekalo.

Nejste-li zatvrzelí odpůrci změn, určitě znáte ten pocit, kdy se vám sebelepší jídlo přejí a sebekrásnější módní značka okouká. Zevšednění není nic neobvyklého, a to ani u opravdu kvalitních věcí ne. Pokud zkrátka budete svůj nádherný zimní kabát nosit nepřetržitě, jednou přijde chvíle, kdy vám začne lézt na nervy. Často však stačí malá úprava – detail – a stará věc se promění tak, že na ni okamžitě dostanete novou chuť.

Nina Persson pro Hope

Švédská značka Hope se zatím s žádným zevšedněním nepotýká a rozhodně nemůžeme říct, že by její design stárl nebo nudil.

Důvodem je pravděpodobně skvělý odhad kreativní ředitelky Ann Ringstrand, která přesně vystihla okamžik, kdy vašim oblíbeným bonbonům přidat novou příchuť. Příchuť zpěvačky kapely The Cardigans Niny Persson. Ta souhlasila se spoluprácí a vytvořila pro Hope desetikusovou limitovanou minikolekci, nazvanou „Capsule“.

Capsule je sexy!

Pokud už se předem děsíte a říkáte si něco o další „zpívající hvězdě“, která se chce zviditelnit ve světě módy, věřte, že není důvod. Inspirace Perssonové je pro Hope sice tak trochu úkrok jiným směrem, ale rozhodně ne špatným.

Do původně spíš pánské, ostré a víceméně černobílé tvorby inspirované Bergmanovými filmy totiž vnesla prvek křehkosti a ženskosti, aniž by zabila onen uvolněný minimalisticky nepřeplácaný pocit pohodlnosti, který je pro Hope tolik typický (více o kolekci „Hope – The Seventh Seal“ pro podzim a zimu 2010/11 čtěte zde). Konečně tak u této značky naleznete také sukně a šaty, něžnou starorůžovou, tylovou látku či drobný potisk. To vše neuvěřitelně sexy a se střihovou inspirací z 30. let.

béžový rozepínací cardigan a síťovaná sukně, kolekce Capsule od Niny Persson černé kalhoty a petrolejově modrý propínací cardigan Hope Podzim:Zima 2010 černé sako a kalhoty Hope Podzim:Zima 2010 černé šaty a dlouhý bílý zapínací svetr Hope Podzim:Zima 2010 šedé kalhoty a okrově hnědý propínací cardigan Hope Podzim:Zima 2010 šaty s potiskem, kolekce Capsule od Niny Persson starorůžové šaty z tenké dvojité síťoviny, kolekce Capsule od Niny Persson černý rolák a volné kalhoty Hope Podzim:Zima 2010 kostkovaná mikina s kapucí Hope Podzim:Zima 2010 triko s potiskem a černé kalhoty, kolekce Capsule od Niny Persson černý kabát, kolekce Capsule od Niny Persson černý propínací kabát Hope Podzim:Zima 2010

Mohlo by vás zajímat: