SALON.cz

Skutečná krása

Na začátku letošního roku vydal americký časopis V magazine sérii fotografií s názvem Size Issue, na kterých zobrazuje skutečné ženy, tedy takové jako jsme i my samy či jaké potkáváme denně na ulicích.

Snahou časopisu bylo dokázat, že i tyto ženy jsou krásné takové jaké jsou, byť neoblékají velikosti 0 či 2. A mají naprostou pravdu. Posuďte sami!

Problém vychrtlých modelek, dívek s anorexií a bulímií tedy pravděpodobně netkví v módních tvůrcích a jejich diktátech, ale zřejmě v nás ženách samotných. Přestaňme se proto sebemrskat za každý gram váhy navíc. Zaměřme se raději na své zdraví a skutečné problémy než jsou „dokonalá“ váha a „ideální“ proporce těla. Žádný muž nechce vyhladovělý a podrážděný uzlíček nervů. Buďme veselé a šťastné takové jaké jsme.

Úžasným paradoxem této kampaně je i fakt, že modelky na sobě mají oblečení od slavného německého návrháře Karla Lagerfelda a kdysi i autora věty: „Nikdo se přeci nechce dívat na oplácané lidi.“  Zřejmě i tento módní guru, který ještě před pár lety sám bojoval s nadváhou, změnil názor na skutečnou krásu, o čemž svědčí i jeho nedávná spolupráce s módním řetězcem H&M a jejich společnou kolekcí oblečení ve velikostech 8, 10, 12 a 14.

kampaň Size Issue kampaň Size Issue kampaň Size Issue kampaň Size Issue

Mohlo by vás zajímat: