SALON.cz

Pohodlně do ulic

Značka Closed vznikla v Itálii na konci 70. let a zpočátku se věnovala hlavně designu kalhot.

Proslavila se střihem zvaným pedal pusher jeans (v překladu jako „kalhot pro cyklisty“), který je dodnes oblíbený u mnoha návrhářů, podobně jako např. capri kalhoty. Věnovali se džínovině a její závěrečné povrchové úpravě. Na trh přišli například se známou inovativní metodou „stone wash“, kdy se kalhoty perou společně s umělými kameny, aby se kapsy, okraje a lemy odřely. Tato dnes běžně používaná metoda značku velmi proslavila.

Později Closed koupili Gordon Giers, Til Nadler a Hans Redlefsen, přestěhovali ji do Hamburku a vrhli se trochu jiným směrem. Dnes se Closed nespecializuje pouze na kalhoty, ale přináší kompletní módu pro volný čas s uceleným vzhledem a to jak pro muže, tak i pro ženy a děti. K designu mají značně funkcionalistický postoj, takže oblečení není pouze hezké, ale zároveň i pohodlné.

I letošní dámská kolekce pro jaro/léto 2011 plně odpovídá záměrům značky a přináší ženám lehce pánskou, pohodlnou a uvolněnou sérii oblečení, ve které byste společenské šaty a boty na vysokém podpadku hledali marně. Základem jsou většinou džínové kalhoty, doplněné o triko se sakem, vše určené primárně pro běžné nošení.

Pokud se tedy necítíte jako dáma, která dělá pouze dámské věci, ale spíš trochu jako rozverná Pippy dlouhá punčocha, bude pro vás kolekce Closed to pravé!

dámská kolekce Closed Léto 2011 dámská kolekce Closed Léto 2011 dámská kolekce Closed Léto 2011 dámská kolekce Closed Léto 2011 dámská kolekce Closed Léto 2011 dámská kolekce Closed Léto 2011 dámská kolekce Closed Léto 2011 dámská kolekce Closed Léto 2011 closeddenim2011springsumerwomenlook_022 dámská kolekce Closed Léto 2011

Mohlo by vás zajímat: