SALON.cz

kožich

Norsko nechce kožešiny!

Norsko je první světová země, která řekla jasné ne pravým zvířecím kožešinám. Od začátku letošního roku je na přehlídkových molech zkrátka neuvidíte.

Od nového roku vešel v Norsku v platnost zákon, který zakazuje předvádění pravých kožešin na přehlídkových molech, a to po celou dobu konání známého norského fashion weeku.

Vznik zákona iniciovaly skupina NOAH a organizace Fashion Against Fur, ale svými podpisy ho podpořilo na dvě stě tamních návrhářů, značek i médií, například Elle či Cosmopolitan. Radost z něj ovšem mají především ochránci zvířat, kteří věří, že díky němu dojde v módě ke značnému omezení používání skutečných zvířecích kožešin.

Pravá kožešina je v severských zemích oblíbeným módním artiklem. V poslední době se však protesty proti jejímu využívání značně rozrostly a vyústily v tento zatím ojedinělý zákaz.

Je to dobrá zpráva nejen pro Salon, který rozhodně zvířecí kožešinu v módě nepodporuje, ale pro všechny organizace i jednotlivce bojující za práva zvířat. Norsko totiž jasně dokázalo, že protesty, informování a osvěta nejsou zbytečné. Doufejme jen, že ho budou další země rychle následovat!

Ani milovníci hebkého kožešinového kabátu se bát nemusí. Umělou kožešinu lze dnes zhotovit tak, že mnohdy není od pravé k rozeznání. Navíc je její výroba levnější a bezbolestná. Schválně si prohlédněte fotografie. Poznáte, zda jsou pravé?

Nordstrom Nordstrom Nordstrom Nordstrom

Mohlo by vás zajímat: