SALON.cz

Neprůstřelná růže

„Vyrobena z neprůstřelného nylonu bude chránit vaše srdce v době konfliktu,“ tak zní oficiální průvodní text k této unikátní broži od designéra Tobiase Wonga.

Na první pohled obyčejná brož byla poprvé představena už v roce 2008 jako součást stálé expozice Muzea moderního umění v New Yorku. Nyní už ji běžně seženete v internetových e-shopech po celém světě za 175 dolarů a doručí vám ji dokonce ve stejné krabičce, do níž se balí skutečné náboje do střelných zbraní.

Celý projekt zastřešuje americká firma CITIZEN:Citizen, který hledá zajímavé umělce a designéry z celého světa. Pro ně pak vytváří cestu, jak se jejich myšlenka může dostat k co nejvíce lidem, ať už prostřednictvím galerií nebo obchodů, protože věří, že vzkaz, nápad je určitým druhem média.

Není to poprvé, kdy je módní kousek zároveň zprávou nebo posláním. U Wonga si můžete vybrat hned několik rovin. Neprůstřelná růže vyjadřuje podporu zemím zasažených válkou, ale dává i šanci každému chránit sama sebe, protože každý je zranitelný v dnešním nejistém světě.

neprůstřelná růže designéra Tobiase Wonga neprůstřelná růže designéra Tobiase Wonga

Mohlo by vás zajímat: