SALON.cz

Je libo kabát ze psa nebo kočky?

České firmy ignorují zákaz obchodu s psími a kočičími kožešinami. V České republice si stále můžete zakoupit „kabát“ ze psa.

Více než rok poté, kdy nabylo účinnosti Nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se zakazuje uvádět na trh, dovážet do Společenství a vyvážet z něj kočičí a psí kůže a výrobky obsahující tyto kůže, se na internetových stránkách některých prodejců stále objevuje nabídka produktů vyhotovených z těchto kůží. Ba co víc, na různých inzertních webech si například kabát ze psí kožešiny můžete stále zakoupit.

Jedním takovým případem je například firma SNAHA Brtnice, která ještě nedávno nabízela např. pláty psa korejského nebo kočky korejské.

Ochránci zvířat se bouří: „Fakt, že si více než rok poté, kdy vstoupil zákaz obchodu s psími a kočičími kožešinami v účinnost, můžete bez problému zakoupit výrobky z kožešin těchto zvířat, považujeme za skandální. Do Snahy Brtnice jsme zaslali otevřený dopis s žádostí o provedení nápravy, ta na něj ale nereagovala. Obrátili jsme se proto i na příslušné orgány. Dnes firma konečně nabídku stáhla,“ uvedl Tomáš Popp, předseda o. s. Svoboda zvířat.

Do Evropy byly psí a kočičí kožešiny dováženy hlavně z Asie, především z Číny, kde dosud neplatí žádné zákony na ochranu zvířat. Se zvířaty je zde zacházeno velmi krutě a ještě bolestivějším způsobem jsou poté zabíjena,“ upřesňuje Popp.

Nařízení EU bylo schváleno hlavně na nátlak evropské veřejnosti, která s tímto krutým obchodem nesouhlasí. Žádáme proto příslušené orgány, aby ve věci okamžitě zjednaly nápravu.“ uzavírá Popp. Podle odhadů je kvůli kožešinám ročně zabito na 2 miliony psů a koček.

inzerát na kožich ze psa inzerát na kožich ze psa

Mohlo by vás zajímat: