SALON.cz

Battalion

Jde to i jinak!

Móda americké značky The Battalion je ekologická a ohleduplná k přírodě. Nabízí tak řešení pro všechny, kdo se nechtějí vzdát hedvábí, kůže nebo kožešiny a přitom je jim cizí násilí na zvířatech.

Rozhodnutí žít „jinak“ je občas náročné. Spousta z nás si uvědomuje, že bychom se k naší planetě a všemu živému, co na ní existuje, měli chovat ohleduplněji. Často je však těžké vzdát se věcí, které máme rádi nebo je přímo zbožňujeme, a to jenom pro jakýsi pocit, že něco děláme správně. O to příjemnější je najít někoho, kdo nám podobné situace ulehčí.

Americká značka The Battalion, založená v roce 2006 oděvní designérkou Lindou Wong a její sestrou, je takovým malým splněným snem každého, komu na podobných věcech záleží. Jejich módní kolekce i ryze veganský a k přírodě ohleduplný přístup k tvorbě samotné jasně dokazují, že když se chce, všechno jde.

Návrhářka Linda Wong říká, že recykluje, protože to dává smysl. Říká, že díky životu v méně rozvinutých zemích rozumí nutnosti udržitelného rozvoje. Říká, že díky dětství strávenému v borovicových hájích ve Vancouveru chápe hlubokou závislost kvality života na prosperitě matky Země.

Dnes sice žije v Kalifornii, ale své zásady si uchovala i nadále. Ve svých kolekcích proto zásadně používá pouze látky vyrobené z bambusových vláken, organické bavlny, promodalu (příjemná tkanina z celulózových vláken) a recyklovaného polyesteru. Navíc ráda využívá tzv. mírumilovné hedvábí, pro jehož výrobu není potřeba zabíjet housenky Bource morušového, protože se vytváří z kukel až po jejich vylíhnutí.

Poslední kolekce pro podzim a zimu 2010 zalichotí srdci každé ženy, která miluje luxus, pohodlí a příjemné materiály. Inspirací k jejímu vytvoření se stala krajina, poušť a vlci, ale vemte jed na to, že žádnému z nich rozhodně nebylo ublíženo. A to i přesto, že se kolekce pyšní spoustou kůží a kožešin.

Všechny jsou totiž syntetické, vyráběné hlavně z recyklovaných plastů. Od pravých je ovšem nerozeznáte na pohled ani na omak. A pokud se vám bude zdát, že oblečení je málo barevné, snad vám bude víc než útěchou, že vše je kolorované barvami s nízkým dopadem na životní prostředí.

Módu značky The Battalion nosí i takové hvězdy jako Halle Berry, Alicia Silverstone nebo Maggie Gyllenhaal a nám je ctí, že jí můžeme představit i vám.

bílé šaty od The Battalion bílé šaty od The Battalion bílý kabát od The Battalion černé šaty a šedivý svetr od The Battalion černé šaty od The Battalion černé šaty od The Battalion černé šaty od The Battalion černé triko a kalhoty od The Battalion černé triko od The Battalion černý kabát od The Battalion dámská vegan bunda od The Battalion dámská vegan vesta od The Battalion dámský vegan kožich od The Battalion dámský vegan kožich od The Battalion šedivé tílko The Battalion vegan vesta od The Battalion

Mohlo by vás zajímat: