SALON.cz

Jak na vysoké podpatky

Jen řekněte upřímně. Co si vezmete na sebe, když se chcete líbit?

Některé z nás sáhnou kromě jiných propriet po botách na vysokém podpatku, které nám dokáží zázračně prodloužit nohy. Ale nevyhýbejme se pravdě a připusťme, že vydržet celý den běhat na vysokých podpatcích není žádný plezír, ale pořádná dřina.

Sexy a přitom pohodlně

Proto vám možná přijde vhod pár rad, jak si koupit sexy a přitom pohodlné boty. Tak za prvé, i když se do nějakých bot zamilujete a chcete je mít za každou cenu, nejdříve si je důkladně vyzkoušejte klidně i v několika velikostech. Projděte se v nich po prodejně a pokud budete cítit, že vás někde jen malinko dřou, tlačí nebo škrtí, nekupujte je! Neříkejte si, že to povolí nebo že to vydržíte, protože, věřte mi, nevydržíte a bolest se bude během dne ještě zvětšovat. Boty jsou tu od toho, aby vám sloužily, ne abyste pro ně trpěly.

Jestliže se vám nesmírně líbí vysoké podpatky, ale neudržíte na nich rovnováhu, zkuste si koupit boty spíše uzavřené se širokým podpatkem. Když ani toto nepomůže, zapomeňte na ně, nestojí vám to zato, lepší zdravé nohy než překrásné lodičky a vykloubený kotník.

Pozor na dlouhé nohavice

Při nošení bot na vysokém podpatku je dobré se vyhnout dlouhým kalhotám, přes které byste mohly upadnout a zranit se. Dále také není dobré nosit punčocháče do otevřených bot, protože noha v nich není stabilní.

Rada přímo od modelek

A zde je poslední trik přímo z oblasti módy, kde s vysokými podpatky mají největší zkušenosti. Modelky si před přehlídkou rády dělají nůžkami rýhy do podrážky, aby se vyhnuly nepříjemnému trapasu a  neuklouzly přímo na mole.

světle růžové střevíčky s kytkou Badgley Mischka, typ Randall (199 USD) světle růžové střevíčky s puntíky Betsey Johnson, typ Iconn (99.99 USD) žluté střevíčky Promise Shoes, typ Zulie (49.99 USD) leopardí střevíčky Steve Madden, typ Bevv L (139.99 USD) oranžovo-béžové střevíčky Jessica Simpson, typ Elso (89.99 USD) kožené páskové střevíčky L.A.M.B., typ Evelyn (264.99 USD)

Mohlo by vás zajímat: