SALON.cz

Na jaře smutná, aneb Iška Fišárková Jaro/Léto 09

Ishika Fishikawa

Poprvé na veřejnosti se dnes představí nová unikátní kolekce návrhářky Išky Fišárkové pro nadcházející sezónu jaro/léto 2010.

Přehlídka, která je mimořádně přístupná veřejnosti se uskuteční dnes ve středu 18. listopadu od 20 hodin v Písecké bráně na pražských Hradčanech.

Módní přehlídka nové kolekce bude mít zvláštní melancholickou atmosféru. To vše souvisí s podtitulem Na jaře smutná. „Když jsem začala vytvářet první návrhy, byla jsem právě smutná, i když jaro by mělo být spíše veselé,“ uvádí Iška Fišárková. Ta se totiž nechává inspirovat i momentální náladou, která dokresluje kolekci a zároveň dodává příběh a atmosféru módní přehlídce. „Neznamená to ale, že kdo si některý z modelů oblékne, bude smutný. Naopak, mnohé působí velmi vesele,“ dodává.

Jednoduché geometrické obrazce, které jsou základem těchto nových modelů, umožňují mnoho variant oblečení. „Hledám na základě jednoduchého tvaru další možnosti. Například ze čtverce, který má jen jeden otvor, můžete mít kombinézu,“ vysvětluje návrhářka. Součástí kolekce jsou i speciální instruktážní trička. „Když si na sebe vezmete třeba kruh, nevíte, jak ho obléci. Právě proto vznikla tato trička, na nichž budou návody.  Navíc každý model se dá použít na více způsobů,“ říká Iška Fišárková.

Nová kolekce Comme d´Ishika Fishikawa aneb Na jaře smutná se Iška Fišárková nechala inspirovat japonským stylem. „Linie a členění oděvu spočívá v co nejjednodušších tvarech, jako jsou třeba čtverec, obdélník či kruh. Podle ní Japonci používají na rozdíl od Evropanů po tisíciletí stejné formy a mění jenom materiály. A tak má tamní oblečení přes všechny inovace stále svůj tradiční výraz. Prozrazuje také, že Ishika Fishikawa je vlastně její japonsky znějící jméno Iška Fišárková.

Na jaře smutná, aneb Iška Fišárková Jaro/Léto 09 Na jaře smutná, aneb Iška Fišárková Jaro/Léto 09 Na jaře smutná, aneb Iška Fišárková Jaro/Léto 09 Na jaře smutná, aneb Iška Fišárková Jaro/Léto 09 Na jaře smutná, aneb Iška Fišárková Jaro/Léto 09 Na jaře smutná, aneb Iška Fišárková Jaro/Léto 09 Na jaře smutná, aneb Iška Fišárková Jaro/Léto 09

Mohlo by vás zajímat: