SALON.cz

Erdem

Erdem: Něžný koktejl přírody

Dnešní dámská kolekce vás prodchne něhou a jemností. Původem kanadský designér Erdem Moralioglu má cit pro křehkou duši romantických žen.

Už máte po krk nekonečného střídání mrazů a tání? Chybí vám příroda a nepřeberné množství jejích vzorů a struktur? Ptáci, květiny, písek či sypká zem? Zima je už ze své podstaty krutá, zlá a mrtvá. Má sklony vyvolávat v lidech deprese a těžké kabáty a tuny objemných vln a úpletů asi nikomu na pocitu lehkosti nepřidají. Pokud si ji chceme trochu zpříjemnit alespoň oblečením, máme v podstatě dvě možnosti. Sáhnout po něčem jásavě barevném a pokusit se svět kolem prozářit ostrou letní radostí, nebo se držet při zemi, zvolit tradiční podzimně-zimní barevnou zdrženlivost, ale pohrát si se vzdušnými materiály a jemností vzorů. Druhý případ vám nabídneme dnes.

Kanadská krajina v Londýnském střihu

Kanada je známá svou překrásnou divokou přírodou. A právě v ní, u jednoho z velkých čistých jezer, vyrůstal návrhář dámské módy Erdem Moralioglu. Po studiích na Royal College of Art pracoval několik let v New Yorku, než se definitivně rozhodl zakotvit v Londýně, městě, kde se móda rodí a klíčí, a založit zde vlastní značku.  Erdem je dnes proslavená jako romantická, ryze ženská móda, jejímiž poznávacími znaky jsou barvy, optimismus a vzrušení z určité zvláštnosti. Přesto je vždy elegantní, nositelná a prostá extrémních výstřelků.

Šaty lehké jako motýlí křídla

Erdem pochází z dvojčat a jeho sestra Sara točí dokumenty o přírodě, kterou návrhář často zmiňuje jako svou inspiraci. Kolekce pro podzim a zimu 2010/11 je tradičně hlavně o šatech a jejich barevná paleta vychází z podzimních tónů Země, jako jsou hnědá, okrová, zelenomodrá, rez či ocelově šedá barva zatažené oblohy před deštěm. Z těchto zemitě těžkých odstínů vyčaroval překrásné vzdušné tisky plné drobných strukturálních vzorů, evokujících tu motýlí křídla, tu sypký písek, tu padající listí nebo letící ptáky a jindy zase motivy z říše rostlin. Jejich aplikací na vzdušné látky jako je hedvábí či krajka vnesl do celé kolekce něžný prvek.

Zahalenost, která je sexy

Střihově můžeme kolekci rozdělit na dva základní proudy. Jedním jsou minimalistické panenkovské šatičky s krátkou délkou, balónovými rukávky či tulipánovou sukní. Druhým dlouhé večerní róby s úzkými i širokými splývavými sukněmi. Pro oba je však typická spíše určitá zdrženlivost viktoriánské Anglie. Droboučké výstřihy a zahalená ramena či celé paže ovšem v tomto provedení působí opravdu sexy.

Více info na: www.erdem.co.uk

černá volánková halenka a tmavá sukně s potiskem dámská kostkovaná sukně s potiskem a vínový svetřík dlouhé dámské šaty ze splývavého saténu v ocelově šedé černý top a dlouhá široká sukně dlouhé dámské šaty s balonovým rukávem a úzkou sukní dlouhé dámské šaty s širokou sukní a volánkovým vrškem dlouhé úzké dámské šaty s krátkým rukávem halenka s nabíranými rukávky a vínová volánková sukně s třásněmi krátké dámské ša ty s nabíranými rukávky krátké dámské šaty s dlouhým rukávem a páskem v modré barvě krátké dámské šaty s dlouhým rukávem a žlutou sukní tmavé krátké dámské šaty s volánkovým vrškem a páskem krátké dámské šaty s dlouhými rukávy a áčkovou sukní krátké dámské šaty v modré barvě s krátkým rukávem a balonovou sukní krátké dámské šaty v šedých tónech s dlouhým rukávem krátké šedé krajkové šaty a stříbrný kabátek ocelově šedé krátké dámské šaty s potiskem rovně střižené krátké dámské šaty se širokými ramínky šedé dlouhé dámské šaty s potiskem a širokou sukní šedý třásňový svetřík s páskem šedý třásňový svetřík s páskem tmavý dámský kabátek s páskem

Mohlo by vás zajímat: