SALON.cz

Copenhagen Cycle Chic

Elegantní cyklistka

Venku je hezky a to je vždy ten správný čas pro všechny milovníky cyklistiky osedlat své dvoukolé miláčky.

Tento článek je určen dámám, které by své kolo rády používaly coby přibližovací prostředek, nikoli jen jako zpestření volného víkendu.

Kombinace, kombinace a opět kombinace

Používat kolo jako prostředek pro přiblížení není v českých městech vskutku jednoduché.  Nemluvě pak o tom, jak skloubit elegantní oblečení, bez kterého většina z nás nedá ve městě ani ránu s cyklistickým oděvem. Např. taková kabelka – na kolo nemyslitelná, na pochůzky po obchodech a do práce, nezbytná. Jak tedy na to? Kombinovat. Pokud chcete mít kolo po ruce celý den, musíte zkombinovat sportovní s elegantním.

Batůžek, sandálky, kalhoty i suknička…

Začněme s již zmíněnou kabelkou. Kabelku je nutné vyměnit za batůžek. Ale nelekejte se. Batůžek dokáže stroze elegantní oděv často velmi odlehčit a dodat mu zábavný duch. Dalším problémem, jak skloubit outfit do města s cyklistickým, je obuv. Zjistila jsem následující. Na kole lze jezdit v botách na klínku. Musí být ale 100% pohodlné. Zbývají už jen vhodné kalhoty. Nejlepší délka kalhot je do půli lýtek – delší kalhoty byste si mohla umazat od řetězu. Zapovězena není ani sukně. Ale pozor! Sukně nesmí být příliš krátká, nebo příliš úzká. Nejvhodnější je sukně s rozparkem v délce ke kolenům.

Důležité je, abyste se cítila pohodlně. Pokud máte ráda elegantní oblečení, není důvod proč ho měnit za sportovní kvůli jízdě na kole ve městě.

To nejdůležitější…

I přesto, že se snažíme propagovat „elegantní“ cyklistiku, jsme především zastánci bezpečné cyklistiky. Ať už tedy jezdíte na kole ve městě nebo v přírodě, nikdy nezapomínejte na helmu, neboť ta je doplňkem ze všech nejdůležitějších. Pěvně proto doufáme, že dívky na fotografiích z blogu Copenhagen Cycle Chic nepatří k těm, kteří si se svojí bezpečností moc „hlavy nelámou“, ale že si své  helmy jen na focení odložily.

Více info na: Copenhagencyclechic.com

Copenhagen Cycle Chic Copenhagen Cycle Chic Copenhagen Cycle Chic Copenhagen Cycle Chic Copenhagen Cycle Chic

Mohlo by vás zajímat: