SALON.cz

Kitty Cooper

Eko Popelka Kitty Cooper

V posledních letech je v módě velmi populární tzv. vintage styl, nebo-li nošení retro oblečení. Tento trend má několik výhod. Vedle originálního modelu totiž šetří i prostředky na svoji výrobu.

A o to přesně jde!

Alespoň některým návrhářům, kteří se zamýšlí nad módou nejen z jejího estetického, ale i ekologického hlediska. Mezi ně patří i talentovaná anglická návrhářka Kitty Cooper, jenž vytváří krásné a zároveň k přírodě šetrné střevíčky.

Své botky potahuje látkami a stuhami pocházející z období mezi lety 1920 až 1970. Zákazníci si mohou dokonce i sami vybrat druh látky, ze které střevíčky chtějí. Ovšem i ostatní materiály použité na výrobu bot jsou ekologické, stejně jako například nebělený papír a krabice, do nichž jsou střevíčky následně baleny. Botky se šijív malé rodinné firmě ve východním Londýně, čímž se Kitty snaží podporovat i místní průmysl.

Neměňte svůj životní styl, jen svoji volbu zboží!

Kitty vystudovala módní návrhářství na anglické škole London College of Fashion. Po studiích se vydala pracovat jako obuvní designérka do Číny, největší výrobní země na světě, kde poznala současné metody výroby nejen obuvi, ale i oblečení.

Stejně jako mnoho lidí i ji začaly trápit neekologické a neetické výrobní procesy módního průmyslu. Po návratu domů se proto rozhodla založit si vlastní značku, jejíž krédo zní: „Nikdo by neměl měnit svůj životní styl, jen svoji volbu zboží!

červeno-bílé lodičky Luke (£ 280) červené lodičky s mašlí Didicoy (£ 325) bleděmodré střevíčky s červenou stuhou Rose Lee (£ 319) bleděmodré lodičky s mašlí Chovey (£ 245) pruhované střevíčky Marina (£ 319) růžovo-modré lodičky s mašlí Ginnie (£ 269) zelené lodičky s mašlí Ginnie (£ 269) žluté lodičky Luke (£ 280)

Mohlo by vás zajímat: