VŠUP SHOP je zpět!

hlavní obrázek

Až do konce tohoto týdne máte možnost navštívit další ročník speciální prodejní akce studentů a absolventů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, která nese název VŠUP SHOP.

dámské šedé šaty Petra Pluháčková dámské šedé šaty Petra Pluháčková pánské bílé triko a šortky s potiskem Sistersconspiracy pánské bílé triko a šortky s potiskem Sistersconspiracy dámské černé šaty Pavol Berky dámské černé šaty Pavol Berky
 

Akce VŠUP SHOP se po komornější variantě v ateliéru, poprvé konala v minulém roce ve větším rozsahu přímo v galerii školy. Obrovský zájem veřejnosti potvrdil, že nadčasové, netradičně řešené a originální zboží studentů je velmi žádané.

Supervizi nad celou akcí převzal Ateliér módní tvorby, vedený módním návrhářem Josefem Ťapťuchem. Jsou to právě módní návrhy z jeho ateliéru, jež  tvoří dominantní část prodeje. Šaty, kalhoty, trička od budoucích módních návrhářů, ale doplní i práce studentů z jiných ateliérů.

VŠUP SHOP neklade studentům žádná omezení, budou se proto účastnit i studenti z Ateliéru keramiky, designu výrobků a dokonce i animace. Nabídku doplní absolventi VŠUP, módní návrháři, kteří mají dnes už zavedené jméno a stálou klientelu, například Chatty, Mirka Talavašková nebo Zuzana Kubíčková. Obdiv už několik let sklízí Helena Heinz se svými varintami na luxusní mýdla a etablované je i jméno šperkařky Kláry Šípkové z ateliéru K.O.V. Evy Eisler.

Mladé studenty bude zastupovat například Kristýna Pojerová z Ateliéru skla, která zaujala na Designbloku svým závěsným svítidlem ve kterém je možné pěstovat bylinky nebo Eliška Kuchtová z Ateliéru Design oděvu a obuvi vedeného módní návrhářkou Liběnou Rochovou. Krásné keramické objekty vyrábí Pavla Vachunová z Ateliéru keramiky vedeného Maximem Velčovským a svůj talent předvedou i studentky od Jitky Škopové z Ateliéru textilu, Aneta Dvořáková a Leschingerová Anna.

Letošní ročník připravil celou řadu novinek. Kromě nedělního prodeje a prodloužené otevírací doby, bude k dispozici také foto stěna, kde se můžou v nově nakoupeném oblečení vyfotit na polaroid a odnést si obrázek na památku. Tím nejpodstatnějším ale zůstává možnost, nakoupit oblečení, doplňky a užitý design, který nese rukopis mladých studentů designu a umění.

VŠUP SHOP je skvělá příležitost jak poznat tvorbu mladých a talentovaných designérů, kteří jednou budou určovat styl.

VŠUP SHOP

15. - 18. prosinec

12:00 - 21:00

Více info na: www.vsup.cz

bílý přívěšek Markéta Richterová bílý přívěšek Markéta Richterová dámská kabelka Pavla Vachunová dámská kabelka Pavla Vachunová dámské bílé krajkové šaty dámské bílé krajkové šaty dámský náhrdelník Michaela Gorcová dámský náhrdelník Michaela Gorcová dámské červené náušnice Markéta Richterová dámské červené náušnice Markéta Richterová bílé keramické vázy Prokop Chludil bílé keramické vázy Prokop Chludil
autor: Stela

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR