Trika designéra Emila Kozaka

hlavní obrázek

Byť by se podle jména mohlo zdát, že jde o Čecha, designér Emil Kozak pochází z Dánska, v současné době navíc žijící v Barceloně.

surfy pro surfaře Kellyho Slatera surfy pro surfaře Kellyho Slatera skateboardy Element skateboardy Element bunda Vans bunda Vans tenisky Vans tenisky Vans
 

Jeho slovanské příjmení pochází z otcovy strany, jehož maminka měla polské předky. Před pár lety se však Emil Kozak přestěhoval do Barcelony a upřímně řečeno, není se čemu divit. Toto nádherné město je známé nejen pro svoji úžasnou architekturu, ale i městské graffiti, které patří k jedněm z nejlepších vůbec. Pro grafického designéra, který se zároveň zabývá ilustracemi a designem, nemůže být proto snad lepší inspirační prostředí.

Emil Kozak je mimo to i vášnivý surfař a skateboardista, což je ve městě s mořem a hezkým počasím také velmi příjemná skutečnost. Ale nenechme se zmást. Staré známé přísloví hlásající: „Za vším hledej ženu“, platí i zde. Emilova přítelkyně pochází totiž ze Španělska, tudíž důvody k přestěhování byly pádnější než jen moře a skvělé město.

Jak sám Emil říká, založení vlastní značky vyšlo z pouhého nadšení k navrhování. I přesto však působí Emil Kozak dodnes především jako grafický designér. Proslavil se zvláště svými návrhy na surfy, skateboardy, snowboardy, ale i  oblečením pro známé sportovní značky jako Nike nebo Vans. Jeho záběr je ale širší, od bytových doplňků jako jsou lustry a tapety, přes telefony až k parfémům a kosmetice.

V jeho vlastní značce lze nalézt především trika a mikiny s vtipnými a zajímavými potisky. Všechny trika mají jednotnou cenu 35 eur, mikiny 65 eur. Zboží je možné objednat i z České republiky, poštovné vychází na 17 eur.

Pokud máte rádi jednoduchost, ale zároveň originalitu a vtip, pak si styl Emila Kozaka jistě oblíbíte.

Více na: www.emilkozak.com/shop

tričko Stonecold hearts (35 EUR) tričko Stonecold hearts (35 EUR) tričko Estamos en el aire (35 EUR) tričko Estamos en el aire (35 EUR) tričko Get out of the city (35 EUR) tričko Get out of the city (35 EUR) tričko Avant Gandhi (35 EUR) tričko Avant Gandhi (35 EUR) tričko Easy Rider (35 EUR) tričko Easy Rider (35 EUR) tričko Locals only (35 EUR) tričko Locals only (35 EUR) mikina The Original (65 EUR) mikina The Original (65 EUR)
autor: Petr

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR