Stop prodeji kožešin!

hlavní obrázek

Na základě celosvětového úspěchu mezinárodního programu Obchod bez kožešin, se občanské sdružení Svoboda zvířat rozhodlo spustit v České republice nový projekt.

zpěvačka Jamelia v kampani organizace Peta zpěvačka Jamelia v kampani organizace Peta herečka Eva Mendes v kampani organizace Peta herečka Eva Mendes v kampani organizace Peta zpěvačka Shirley Manson v kampani organizace Peta zpěvačka Shirley Manson v kampani organizace Peta zpěvačka Sophie Ellis Bextor v kampani organizace Peta zpěvačka Sophie Ellis Bextor v kampani organizace Peta
 

Tímto novým projektem je petice, jejímž prostřednictvím žádají spotřebitelé obchodníky, aby slíbili, že ve svých obchodech nebudou prodávat kožešiny, popř. výrobky kožešiny obsahující.

Tomáš Popp, předseda o. s. Svoboda zvířat říká: “Spotřebitelé se na nás obracejí a žádají informace o obchodech, které se nepodílejí na kruté kožešinové módě. Zároveň se i mnozí obchodníci začínají zajímat o to, odkud zboží, které prodávají, pochází, a chtějí se odlišit od těch, kteří kožešiny prodávají a podílejí se tak na utrpení zvířat. Možnost odlišit se jim nabízí právě program Obchod bez kožešin. Rozhodnutím neprodávat kožešinu či výrobky kožešinu obsahující se obchodníci přímo podílejí na pomoci tzv. kožešinovým zvířatům. Miliony těchto zvířat ročně zahynou na farmách či v okách pastí – to vše pouze ve jménu módy. Způsoby jejich usmrcení jsou velice kruté a zvířata jsou často stahována z kůže ještě za plného vědomí.“

Obchod bez kožešin (Fur Free Retailer) je mezinárodní projekt realizovaný členskými organizacemi koalice Fur Free Alliance. Jeho hlavním cílem je poskytnout spotřebitelům přesné informace o přístupu jednotlivých obchodníků k problematice kožešin. Spotřebitelé tak mají možnost se zodpovědně rozhodovat při svých nákupech.

Seznam obchodníků, kteří se rozhodli nepoužívat při výrobě oděvu pravé kožešiny, a kteří tudíž neprodávají žádné výrobky z kožešin, naleznete na stránkách www.obchodbezkozesin.cz, popř. www.furfreeretailer.com.

Online petici požadující obchody bez kožešin můžete podepsat zde, český překlad petice naleznete zde. Více informací také naleznete na serveru Myspace a Facebook.

herečka Charlize Theron v kampani organizace Peta herečka Charlize Theron v kampani organizace Peta herec Joaquin Phoenix v kampani organizace Peta herec Joaquin Phoenix v kampani organizace Peta zpěvák Tommy Lee v kampani organizace Peta zpěvák Tommy Lee v kampani organizace Peta
autor: redakce

Komentáře

Reaguj
Labuznik Reaguj ko 0 ok +1

Oni tam sprostě kšeftují s kožkama těch grešláčků,a ještě na ně dostávaj dotace z EU, to se jim nesmí trpět. Sepišme petici a pošleme to do Bruselu. Hanba !!!!

Pavel Reaguj ko 0 ok 0

Tak z těchto zvířátek se také používají kožešiny. http://www.greslak.estranky.cz/

Sab. Reaguj ko -1 ok +1

České celebrity v kožešinách, galerie http://animalrights.webz.cz/celebrity_v_kozesinach2.htm

Sab Reaguj ko 0 ok 0

Zuzana Roithová o nařízení zakazující dovoz a vývoz kočičích a psích kůží a výrobků z nich. Anonymní muž vzal malého psa a třikrát s ním praštil o zem. Poloomráčeného ho pověsil za zadní a začal stahovat z kůže. Když se dostal na krk, probral se srsti zbavený nejlepší přítel člověka k životu, aby pak v agonii pohozen na zemi dodýchával. Pokud vás vylíčená scéna šokuje, věřte, že slova ani z poloviny nevylíčí hrůzu, která se valí z videozáznamu na internetových stránkách Human Society International. Jaká pak musí být skutečnost! A ona je to skutečnost: především v Číně se psík mývalovitý víc ZDE: http://animalrights.webz.cz/celebrity_v_kozesinach.htm

 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR