Nová kolekce Věry Novákové

hlavní obrázek

Masivnější šňůry drahých kamenů, jako je tyrkys, korál, nebo láva, taková je nová kolekce šperků Věry Novákové s názvem Sepiserie.

návrhářka Věra Nováková návrhářka Věra Nováková tmavě patinované náušnice z kolekce Sepiserie tmavě patinované náušnice z kolekce Sepiserie tmavě patinovaný náramek z kolekce Sepiserie tmavě patinovaný náramek z kolekce Sepiserie stříbrné náušnice z kolekce Sepiserie stříbrné náušnice z kolekce Sepiserie stříbrný náhrdelník z kolekce Sepiserie stříbrný náhrdelník z kolekce Sepiserie
 

Kolekce Sepiserie
Sepiserie je název stěžejní kolekce, ve které se designérka Věra Nováková inspiruje dávnou technikou odlévání kovů do sepiové kosti. V designu šperku se uplatňuje přírodní lineární struktura. Výsledný tvar je odlitý ve stříbře s bílou nebo tmavou patinou, či v bílém nebo žlutém zlatě.

Set, jehož první součástí je především náhrdelník Tmavý Drobný, je doplněn náramkem s náušnicemi, které jsou tvořeny řetězením ohýbaných částí, použitých i v rovné formě článků náhrdelníku.

Kolekce Balance
Tělo náušnic připomíná kyvadlo. Závaží v podobě přírodního kamene je neseno podlouhlou stříbrnou tyčinkou, ukončenou závěsným háčkem.

Věra Nováková

Vystudovala SUPŠ obor zpracování kovů a drahých kamenů v Turnově. V roce 2001 diplomovala na VŠUP v Praze v ateliéru Kov a šperk profesora V.K. Nováka.

Věnuje se vytváření originálních a malosériových šperků. Její práce byly vybrány pro mezinárodní přehlídku současného autorského šperku Schmuck 99 v Mnichově a získaly hlavní ceny v soutěži Stříbrný šperk 2003, 2004, pořádané Spolkem Cechu zlatnického v Brně ve spolupráci s Design centrem České republiky.

Více info na: www.vera-novakova.cz

náušnice nazvané Krychle z kolekce Balance náušnice nazvané Krychle z kolekce Balance náušnice nazvané Korál z kolekce Balance náušnice nazvané Korál z kolekce Balance náušnice nazvané Láva z kolekce Balance náušnice nazvané Láva z kolekce Balance náušnice nazvané Tyrkys z kolekce Balance náušnice nazvané Tyrkys z kolekce Balance prsten z kolekce Sepiserie prsten z kolekce Sepiserie stříbrný prsten z kolekce Solluna stříbrný prsten z kolekce Solluna náramky z kolekce Solluna náramky z kolekce Solluna tmavě patinovaný prsten z kolekce Solluna tmavě patinovaný prsten z kolekce Solluna tmavě patinované náušnice z kolekce Solluna tmavě patinované náušnice z kolekce Solluna tmavě patinované manžetové knoflíčky z kolekce Solluna tmavě patinované manžetové knoflíčky z kolekce Solluna
autor: redakce

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR