Ute Ploier: Mužské archetypy

hlavní obrázek

Letošní zimní kolekce Ute Ploier si pohrává s pravzory mužské povahy a vřele lichotí egu elegantního pracujícího muže.

pánský šedý tvídový kabát a černá šála Ute Ploier pánský šedý tvídový kabát a černá šála Ute Ploier pánský černý dvouřadý kabát a černé kalhoty Ute Ploier pánský černý dvouřadý kabát a černé kalhoty Ute Ploier
 

Pánská móda nikdy nebyla tak v kurzu, jako navrhování oděvů pro ženy. Možná proto, že muži ve spoustě případů netouží po výstředním a nápadném oblečení a ve velké míře nejsou ani fanatici, kteří by si pro vysněný kousek šatníku nechali provrtat koleno. Designéři tak při tvorbě pánského oblečení narážejí na určité mantinely, dané samotnou mužskou povahou, a často nemohou natolik popustit uzdu své fantazii.  O to větší výzva však před nimi leží. Rozhodnutí navrhnout kvalitní pánskou kolekci, která by byla inovativní, estetická a navíc si ji muži sami oblíbili, chce notnou dávku talentu a krejčovského umu.

Rakouská návrhářka Ute Ploier se mužům věnuje již od dob studií. S oblibou vyhledává mužské archetypy a na jejich základě pak vytváří kolekce, v nichž klade důraz na kvalitu materiálu i střihového zpracování, ale zároveň se snaží, aby muži zůstali muži.

Při tvorbě loňské kolekce se chodila inspirovat do boxerského ringu. Letos si vzala za vzor muže-řemeslníka. V době, kdy se pracovní procesy stávají natolik specializovanými, že se často setkáváme jen s jejich dílčími částmi nebo pracujeme s čísly, přicházíme do styku s hotovými výrobky jen málokdy. Podkladem pro letošní zimní kolekci 2010/2011 nazvanou Man Machine se stali skláři či odlévači kovů, zkrátka muži, pod jejichž rukama se rodí výsledný produkt.

Díky své lásce k sochařskému umění přistupuje navíc Ute i k vlastnímu výrobnímu procesu lehce specificky. Fascinuje jí myšlenka, že dobře udělané sako „stojí“ samo od sebe, a tak muže zahaluje do oděvních „skulptur“, které mají být hlavně střihově precizní a pohodlné.  Letos v zimě se ponesou v odstínech antracitově černé, šedé a bílé, doplněné nenápadnou tmavou kostkou. Celá kolekce je společenská, jednoduchá, elegantní a vyhýbá se zbytečné okázalosti. Z materiálů dominuje vlna a mohér.

Více info na: www.uteploier.com

pánský černý svetr na zapínání a černé kalhoty Ute Ploier pánský černý svetr na zapínání a černé kalhoty Ute Ploier pánský černý svetr a široké kalhoty Ute Ploier pánský černý svetr a široké kalhoty Ute Ploier pánský černý svetr s šálou a šedé široké kalhoty Ute Ploier pánský černý svetr s šálou a šedé široké kalhoty Ute Ploier pánský černý svetr, šála a tmavě modré kalhoty Ute Ploier pánský černý svetr, šála a tmavě modré kalhoty Ute Ploier pánský šedý tvídový kabát, bílý rolák a černé kalhoty Ute Ploier pánský šedý tvídový kabát, bílý rolák a černé kalhoty Ute Ploier pánský černý kabát, šála a kalhoty Ute Ploier pánský černý kabát, šála a kalhoty Ute Ploier pánský šedý rolák a černé kalhoty Ute Ploier pánský šedý rolák a černé kalhoty Ute Ploier pánská kostkovaná vesta, modrá košile a tmavě šedé kalhoty Ute Ploier pánská kostkovaná vesta, modrá košile a tmavě šedé kalhoty Ute Ploier pánský kostkovaný kabát, tmavě šedá košile a kalhoty Ute Ploier pánský kostkovaný kabát, tmavě šedá košile a kalhoty Ute Ploier pánský bílý zapínací svetr, šedá košile a černé kalhoty Ute Ploier pánský bílý zapínací svetr, šedá košile a černé kalhoty Ute Ploier pánský šedý zapínací svetr, košile a kalhoty Ute Ploier pánský šedý zapínací svetr, košile a kalhoty Ute Ploier pánský černý kabát a kostkované kalhoty Ute Ploier pánský černý kabát a kostkované kalhoty Ute Ploier pánský černý kabát, šála a kalhoty Ute Ploier pánský černý kabát, šála a kalhoty Ute Ploier pánský modrý kabát a černé kalhoty Ute Ploier pánský modrý kabát a černé kalhoty Ute Ploier pánský černý kabát se šálou, rolák a kalhoty Ute Ploier pánský černý kabát se šálou, rolák a kalhoty Ute Ploier pánská kostkovaná bunda s šálou a tmavě modré kalhoty Ute Ploier pánská kostkovaná bunda s šálou a tmavě modré kalhoty Ute Ploier
autor: Anna

Komentáře

Reaguj
Anonymous Reaguj ko 0 ok +1

Musím říci, že značku Ute Ploier jsem vůbec neznal. Z přiložených fotografií jsem nadšen. A myslíte, že bude možné někdy v budoucnu tuto značku sehnat v ČR?

Anonymous Reaguj ko 0 ok +1

mně se to taky moc líbí. celý web je docela zajímavý. jsem tu poprvé, takže to musím ještě celé prostudovat.

Koláček Meggie Reaguj ko 0 ok +1

Prostudujte, Libore. V redakci Salonu se snažíme přinášet informace i o pánské módě a rozhodně doufám, že nebudu mluvit jenom za sebe, když řeknu, že nás zájem mužů o módu těší!

Meggie salon.cz Reaguj ko 0 ok 0

Bohužel nám zatím není známo, že by modely Ute Ploier kdokoliv v Česku prodával. Pokud se tak ovšem stane, rádi o tom budeme na Salonu informovat!

 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR