Erdem: Něžný koktejl přírody

hlavní obrázek

Dnešní dámská kolekce vás prodchne něhou a jemností. Původem kanadský designer Erdem Moralioglu má cit pro křehkou duši romantických žen.

krátké dámské šaty v modré barvě s krátkým rukávem a balonovou sukní krátké dámské šaty v modré barvě s krátkým rukávem a balonovou sukní krátké dámské šaty s dlouhými rukávy a áčkovou sukní krátké dámské šaty s dlouhými rukávy a áčkovou sukní dlouhé dámské šaty ze splývavého saténu v ocelově šedé dlouhé dámské šaty ze splývavého saténu v ocelově šedé šedé dlouhé dámské šaty s potiskem a širokou sukní šedé dlouhé dámské šaty s potiskem a širokou sukní
 

Už máte po krk nekonečného střídání mrazů a tání? Chybí vám příroda a nepřeberné množství jejích vzorů a struktur? Ptáci, květiny, písek či sypká zem? Zima je už ze své podstaty krutá, zlá a mrtvá. Má sklony vyvolávat v lidech deprese a těžké kabáty a tuny objemných vln a úpletů asi nikomu na pocitu lehkosti nepřidají. Pokud si ji chceme trochu zpříjemnit alespoň oblečením, máme v podstatě dvě možnosti. Sáhnout po něčem jásavě barevném a pokusit se svět kolem prozářit ostrou letní radostí, nebo se držet při zemi, zvolit tradiční podzimně-zimní barevnou zdrženlivost, ale pohrát si se vzdušnými materiály a jemností vzorů. Druhý případ vám nabídneme dnes.

Kanadská krajina v Londýnském střihu

Kanada je známá svou překrásnou divokou přírodou. A právě v ní, u jednoho z velkých čistých jezer, vyrůstal návrhář dámské módy Erdem Moralioglu. Po studiích na Royal College of Art pracoval několik let v New Yorku, než se definitivně rozhodl zakotvit v Londýně, městě, kde se móda rodí a klíčí, a založit zde vlastní značku.  Erdem je dnes proslavená jako romantická, ryze ženská móda, jejímiž poznávacími znaky jsou barvy, optimismus a vzrušení z určité zvláštnosti. Přesto je vždy elegantní, nositelná a prostá extrémních výstřelků.

Šaty lehké jako motýlí křídla

Erdem pochází z dvojčat a jeho sestra Sara točí dokumenty o přírodě, kterou návrhář často zmiňuje jako svou inspiraci. Kolekce pro podzim a zimu 2010/11 je tradičně hlavně o šatech a jejich barevná paleta vychází z podzimních tónů Země, jako jsou hnědá, okrová, zelenomodrá, rez či ocelově šedá barva zatažené oblohy před deštěm. Z těchto zemitě těžkých odstínů vyčaroval překrásné vzdušné tisky plné drobných strukturálních vzorů, evokujících tu motýlí křídla, tu sypký písek, tu padající listí nebo letící ptáky a jindy zase motivy z říše rostlin. Jejich aplikací na vzdušné látky jako je hedvábí či krajka vnesl do celé kolekce něžný prvek.

Zahalenost, která je sexy

Střihově můžeme kolekci rozdělit na dva základní proudy. Jedním jsou minimalistické panenkovské šatičky s krátkou délkou, balónovými rukávky či tulipánovou sukní. Druhým dlouhé večerní róby s úzkými i širokými splývavými sukněmi. Pro oba je však typická spíše určitá zdrženlivost viktoriánské Anglie. Droboučké výstřihy a zahalená ramena či celé paže ovšem v tomto provedení působí opravdu sexy.

Více info na: www.erdem.co.uk

tmavá dámská pelerína s potiskem tmavá dámská pelerína s potiskem tmavý dámský kabátek s páskem tmavý dámský kabátek s páskem dámská kostkovaná sukně s potiskem a vínový svetřík dámská kostkovaná sukně s potiskem a vínový svetřík krátké dámské šaty s dlouhým rukávem a žlutou sukní krátké dámské šaty s dlouhým rukávem a žlutou sukní krátké dámské šaty s nabíranými rukávky krátké dámské šaty s nabíranými rukávky rovně střižené krátké dámské šaty se širokými ramínky rovně střižené krátké dámské šaty se širokými ramínky zlaté krátké dámské koktejlky s tulipánovou skukní zlaté krátké dámské koktejlky s tulipánovou skukní krátké dámské šaty s dlouhým rukávem a páskem v modré barvě krátké dámské šaty s dlouhým rukávem a páskem v modré barvě halenka s nabíranými rukávky a vínová volánková sukně s třásněmi halenka s nabíranými rukávky a vínová volánková sukně s třásněmi šedý třásňový svetřík s páskem šedý třásňový svetřík s páskem béžový dlouhý dámský kabát s kapsami a cvoky béžový dlouhý dámský kabát s kapsami a cvoky černá volánková halenka a tmavá sukně s potiskem černá volánková halenka a tmavá sukně s potiskem ocelově šedé krátké dámské šaty s potiskem ocelově šedé krátké dámské šaty s potiskem tmavé krátké dámské šaty s volánkovým vrškem a páskem tmavé krátké dámské šaty s volánkovým vrškem a páskem krátké šedé krajkové šaty a stříbrný kabátek krátké šedé krajkové šaty a stříbrný kabátek krátké dámské šaty v šedých tónech s dlouhým rukávem krátké dámské šaty v šedých tónech s dlouhým rukávem šedé dlouhé šaty z krajky s úzkou sukní šedé dlouhé šaty z krajky s úzkou sukní černý top a dlouhá široká sukně černý top a dlouhá široká sukně dlouhé úzké dámské šaty s krátkým rukávem dlouhé úzké dámské šaty s krátkým rukávem dlouhé dámské šaty s balonovým rukávem a úzkou sukní dlouhé dámské šaty s balonovým rukávem a úzkou sukní dlouhé dámské šaty s širokou sukní a volánkovým vrškem dlouhé dámské šaty s širokou sukní a volánkovým vrškem
autor: Karolina

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR