Festival originální módy Code:Mode 2009

hlavní obrázek

Tento víkend se v pražkých Karlínských halách odehrál další ročník unikátní akce zaměřené na nonkonformní módu - Prague free fashion weekend s podtitulem Code:Mode.

Code mode Code mode Code mode Code mode
 

Ve třech dnech se návštěvníkům představilo více než padesát mladých českých návrhářů, designérů a umělců, kteří propojují originalitu s kvalitou. Formou improvizovaného tržiště, kde měl každý účastník vlastní stánek,  se návštěvníci seznámili s tvorbou šperkařů, výrobců kabelek, oděvů a doplňků. Veškerý sortiment byl určený k prodeji.

Mezi návrháři, kteří se akce zúčastnili, figurovali jména již zavedených a ceněných tvůrců jako je Marie Silondi s Lucii Mares nebo Jara Design a La femme Mimi, ale i čerstvé objevy alternativního módního světa -  značka Odd Room Kristýny Javůrkové nebo stylové obchody Parazit a Flamingopark.

Myšlenka nezávislého projektu Prague Free Fashion Weekend se zrodila před třemi lety. Snaha tohoto projektu je umožnit mladým tvůrcům navazovat mezi sebou kontakty a usnadnit jim komunikaci se širší veřejností, pro kterou jejich tvorba zůstává často neobjevená.

První PFFW se uskutečnil v dubnu 2006 v Experimentálním prostoru Roxy/NoD a dokázal hlad po akci tohoto druhu, která se v Praze objevila poprvé. Druhý PFFW proběhl v prosinci téhož roku a jen potvrdil velký zájem široké veřejnosti o alternativní módu. Naším cílem je, aby se PFFW stal tradicí stejně jako obdobné akce v Berlíně nebo Barceloně.

Akce se i letos rozrostla o spoustu doprovodných aktivit. Kromě módních přehlídek zněla celým prostorem denně živá hudební projekce zvučných jmen naší i zahraniční hudební scény – Miss Duckin (CH) , Dj Stanzim nebo Dubwise Gangsters. V provozu byl také Wakata bar a food bar u Potápníka. Noční hodiny zpříjemnily projekce Bulvy Fabuly nebo speciální, živoucí galerie modelů.

Více info na: www.codemode.cz

Akari Akari Akari Akari Ditafil Ditafil Ditafil Ditafil Hedush Hedush Hedush Hedush Mayda Mayda
autor: Anna

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR