SALON.cz

Rebel světové módy z Belgie

Walter V. Beirendonck je módním návrhářem, který se zasloužil o proslavení belgické módy po celém světě. Jeho tvorba je extravagantní, vtipná i provokativní.

Po studiu návrhářství na Antverpské královské akademii začal s vlastní tvorbou v roce 1983. Patřil k avantgardní vlně skupiny šesti módních návrhářů známé pod jménem „The Antwerp Six“ (Antverpská šestka).

Antverpská šestka

Právě tato návrhářská skupina se v roce 1986 postarala o to, aby se v Evropě belgická móda proslavila. Dnes jsou Antverpy populárním místem extravagantní módy a Antverpská královská akademie je významnou uměleckou školou, kde vyučuje mimo jiné i Walter Van Beirendonck. Vedle své vlastní tvorby a pomáhání mladým studentům módy, spolupracuje i s jinými návrháři, jako například Rafem Simonsem, jehož kolekce jsme vám na Salonu už také představovali.

Extravagantní Belgičan

Tvorba Waltera je velmi ovlivněna nejen výtvarným uměním, ale i hudbou a literaturou. On sám je v Belgii doslova celebritou a kontroverzním rebelem módního světa. Je to silná osobnost s vizáží motorkáře. Jeho kolekce hýří vtipem, neobvyklými nápady, grafickými vzory a nezvyklými kombinacemi barev.

Oblečení Waltra Van Beirendocka si oblíbila řada hudebních kapel jako například angličtí U2. Originální je i jeho pojetí samotných přehlídek, kdy se nebojí na molo umístit i „tradiční může“, díky čemuž může své modely představit na mužích různého věku i postav.

Originalita vládne módě

Walterova kolekce na letošní jaro a léto obsahuje kombinace nejrůznějších kostek a kostiček nebo kapsy a další důvtipné úložné prostory na oblečení i doplňcích. Vše je propojeno slovem HOPE (naděje), které je perforované jako celý nadpis nebo jako jednotlivá písmena na tričkách, kapsách či nohavicích.

A nebyl by to rebelující Walter Van Beirendonck, kdyby nepředstavil něco nečekaného. V jarní kolekci jsou to pracovní kombinézy přetvořené k běžnému nošení. Důraz na extravaganci zajišťují křišťálové korále.

Více info na: www.waltervanbeirendonck.com

pánské růžové tričko s nápisem a bílé šortky Walter Van Beirendonck pánská kostkovaná košile s potisky a barevné korále Walter Van Beirendonck pánské kostkované sako a béžové šortky Walter Van Beirendonck pánská kostkovaná košile s vázankou, sako a šortky Walter Van Beirendonck pánská světle béžová košile a šortky Walter Van Beirendonck pánská bílá kombinéza Walter Van Beirendonck pánský světle modrý oblek s perforovanými nápisy Walter Van Beirendonck pánský světle modrý svetr a kalhoty Walter Van Beirendonck pánská světle zelená kombinéza a černé korále Walter Van Beirendonck pánská šedá kombinéza Walter Van Beirendonck pánské šedé sako a kalhoty Walter Van Beirendonck pánská kostkovaná zelená kombinéza a červený batoh Walter Van Beirendonck pánské kostkované červené sako, zelená košile a modré kalhoty Walter Van Beirendonck pánská kostkovaná červená bunda a zelené kalhoty Walter Van Beirendonck

Mohlo by vás zajímat: