SALON.cz

Agi & Sam: Hravě a barevně

Návrháři Agi a Sam patří k nové vlně mladých módních návrhářů, kteří se rozhodli zkusit štěstí s vlastní značkou. Sázka na nejistotu se vyplatila a jejich letošní podzimní kolekce, v pořádí teprve druhá, sklidila u odborné kritika kladné ohlasy.

Kluci se potkali na praxi u návrháře Alexandra McQueena, kam oba po studiích zamířili. Dodnes na tuto zkušenost vzpomínají s nadšením. Kreativní přístup k práci skloubený s precizní řemeslnou výrobou je učaroval. Po ukončení praxe nemohli najít delší dobu práci, a tak rozhodnutí o vlastní značce bylo nasnadě.

Agi a Sam se ve své tvorbě zaměřují především na originální potisky látek. Stále zkouší nové techniky, jejich rukopis však zůstává stejný.

U letošní podzimní kolekce se nechali inspirovat americkými malíři Jean-Michel Basquiatem a Keithem Harringem. Naopak celkový vzhled kolekce vychází z populárního amerického sitcomu začátku 90. let Fresh Prince of Bel-Air s Willem Smithem v hlavní roli, který ostatně při vytváření kolekce sami s pobavením sledovali.

Více info na: www.agiandsam.com

pánská mikina se vzorem, bílé triko s potiskem Willa Smitha a zelené kalhoty Agi & Sam pánská bunda a legíny se vzorem, bílé triko Agi & Sam pánská okrová košile se vzorem a bílé kalhoty se vzorem Agi & Sam pánská stříbrno-černá mikina a šedé kalhoty Agi & Sam pánská šedo-růžová bunda se vzorem, košile a šedé kalhoty Agi & Sam pánská barevná bunda se vzorem, kalhoty a světlá košile Agi & Sam pánské barevné sako, bílé tílko a kalhoty se vzorem Agi & Sam pánské sako se vzorem, žlutý krátký rolák, světlá košile a žluté legíny se vzorem Agi & Sam pánská barevná bunda, tyrkysová košile a černobílé kalhoty se vzorem Agi & Sam pánská oranžovo-tyrkysová bunda, triko se vzorem a zelené kalhoty Agi & Sam pánský černo-okrový oblek a černý rolák Agi & Sam pánský barevný kabát, bílé triko a žluté legíny se vzorem Agi & Sam

Mohlo by vás zajímat: