SALON.cz

Tipy na nákupy v New Yorku

Vyrazit na nákupní výlet do New Yorku je snem mnoha žen po celém světě. Nyní je ale díky nízkým cenám letenek celkem reálný. Kam ale vyrazit, když už stojíte uprostřed Manhattanu? Máme pro vás několik zajímavých tipů.

Kde je 5th avenue a že se vyplatí jít se tam alespoň podívat, ví každý. Ale víte také, že šaty a obuv luxusních značek, které mají povětšinou obchod právě na této slavné ulici, můžete pořídit i jinde?

Century21

Velmi oblíbenou destinací všech milovníků značkové i neznačkové módy je několikapatrový a velmi rozlehlý obchod s názvem Century21. Strávíte v něm klidně celý den. Pokud ale neplánujete na svém výletu jen nakupovat, můžete jeho návštěvu spojit i s procházkou kolem památného místa Ground Zero – stojí totiž přímo vedle něj.

Nákupní centrum Macy’s

Nevydat se během návštěvy New Yorku do Macy’s na Herald Square, největšího nákupního centra na světě, by bylo jako nepodívat se během výletu do Prahy na Karlův most. Navíc v Macy’s odpouští svým zahraničním zákazníkům placení daně, která činí 10% z nákupu. Kromě toho také pořádá různé slevové akce, kterých se opravdu vyplatí účastnit, jelikož slevě pak podléhá veškeré zboží, tedy i to, které už jednou zlevněné bylo. Když už budete na Herald Square, tak přejděte ulici a vydejte se do Victoria’s Secret, království luxusního spodního prádla.

Lahůdkářství Dean & DeLuca

Při procházce po známé čtvrti Soho se nezapomeňte zastavit v oblíbeném newyorském lahůdkářství Dean & DeLuca. Výborné tam mají vše, my ale obzvlášť doporučujeme dát si New York Cheesecake. Sice za jeden kousek zaplatíte téměř pět dolarů, jeho chuť ovšem nezapomenete do konce života.

Second hand Buffalo Exchange

Pokud se chystáte i do Williamsburgu, tak neváhejte strávit chvilku v Buffalo Exchange, v jednom z nejlepších secondhandů, které můžete navštívit. Nabízí zde možnost přinést své oblečení k okamžitému prodeji, a zároveň nakupovat od jiných. Zaručujeme vám, že s prázdnou neodejdete.

Hamburgárna Shake Shack

Až budete unaveni z nákupů hledat to správné místo na pravou americkou večeři, tak rozhodně zajděte do „hamburgrárny“ Shake Shack, kterou najdete vedle American Museum of Natural History.

lahůdkářství Dean & DeLuca obchod Century21 nákupní centrum Macy’s hamburgárna Shake Shack

Mohlo by vás zajímat: